PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

BIK podsumowuje rok

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 lut 2015 10:43

BIK podsumowuje rok

Deweloper powierzchni komercyjnych w minionym roku zawarł umowy najmu na łącznie 14,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Wielkość pustostanów zmniejszyła się do 1,6 proc. łącznej powierzchni. W tym roku Biuro Inwestycji Kapitałowych zamierza rozpocząć nowe inwestycje magazynowe oraz handlowe.

REKLAMA

W 2014 r. Biuro Inwestycji Kapitałowych (BIK) zawarło umowy najmu na łącznie 14,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej.

- W minionym roku nie prowadziliśmy nowych inwestycji magazynowych. Wszystkie podpisane umowy obejmowały umowy nowe oraz przedłużenia najmu powierzchni na kolejny okres w już istniejących obiektach - podkreślił Krzysztof Mucha Business Development Manager Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.

W efekcie na koniec minionego roku deweloper wynajmował łącznie 54,7 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej, w porównaniu do około 51,3 tys. mkw. rok wcześniej. Tym samym wielkość pustostanów zmniejszyła się do 1,6 proc. gotowej powierzchni, względem 7,6 proc. na koniec 2013 r.

- Skala przedłużeń najmu utrzymująca się na wysokim poziomie każdego roku potwierdza, że oferta jest dobrze przyjmowana przez Klientów. Nasze obiekty wyróżniają się m.in. bardzo dobrą lokalizacją, możliwością wynajęcia niedużych powierzchni: od 800 mkw. dysponujących co najmniej 2 dokami załadunkowymi - dodał Krzysztof Mucha.

Parki magazynowe Kraków I oraz Kraków II znajdują się blisko centrum miasta oraz jej obwodnicy. Z kolei Śląskie Centrum Logistyczne mieści się w pobliżu węzła dróg S1/A4.

- Stawiamy na elastyczną współpracę z naszymi najemcami. Dopuszczamy nietypowy podział powierzchni, z możliwością dostosowania jej do lekkiej produkcji. Jesteśmy także elastyczni w zakresie ustalenia okresu trwania umowy najmu - zapewnił Business Development Manager Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.

BIK planuje nowe inwestycje. - Zakładamy, że w ciągu kilkunastu najbliższych miesięcy rozpoczniemy rozbudowę Śląskiego Centrum Logistycznego oraz budowę nowego parku logistycznego Kraków III. W tym roku ruszymy także z budową Galerii Dzierżoniów - powiedział Mirosław Koszany, prezes BIK S.A.

Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. zarządza obecnie trzema centrami logistycznymi: CL Kraków I, CL Kraków II i Śląskim Centrum Logistycznym. W ramach tych parków najemcy korzystają z ok. 55 tys. mkw. powierzchni magazynowych. Posiada też dwie galerie handlowe, jedną w Puławach, a drugą w Bielsku-Białej.

  • Anonim 2015-04-22 14:21:03
    Przecież budowa galerii Dzierżoniów rozpoczęła się w 2013 r. Czyżby BIK rozpoczął budowę drugiej.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA