PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

BIK powiększy powierzchnię magazynów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 maj 2017 09:48

BIK powiększy powierzchnię magazynów

Grupa rozpoczęła już rozbudowę Śląskiego Centrum Logistycznego, dzięki czemu powiększy w tym roku powierzchnię magazynów o ok. 20 proc.

REKLAMA

Deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych i handlowych w pierwszym kwartale 2017 r. osiągnął ponad 4,3 mln zł skonsolidowanych przychodów, czyli analogicznie jak w tym samym okresie poprzedniego roku. Biuro Inwestycji Kapitałowych w pierwszych trzech miesiącach br. poniosło jednocześnie 2,1 mln zł straty netto, względem 0,4 mln zł zysku netto rok wcześniej. Pogorszenie wyniku to efekt przede wszystkim umocnienia złotówki w odniesieniu do euro. Na koniec marca br. Grupa posiadała aktywa o wartości 203,2 mln zł oraz kapitały własne na poziomie 88,1 mln zł. To wartości nieznacznie niższe niż rok wcześniej.

- W naszym biznesie nie zaszły żadne niepokojące zmiany. Wręcz przeciwnie, rozpoczęliśmy realizację dwóch inwestycji, jednej w segmencie magazynowym, a drugą w segmencie handlowym. W pierwszym przypadku rozbudowujemy Śląskie Centrum Logistyczne, które jeszcze w tym roku dostarczy 11,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni. W efekcie zwiększymy zarządzaną powierzchnię magazynów o około 20 proc. Z kolei w części handlowej ruszamy z budową nowego parku handlowego w Radomiu. Inwestycja, która dostarczy 5,2 tys. mkw. powierzchni będzie gotowa w pierwszym kwartale przyszłego roku – powiedział Mirosław Koszany, prezes Biura Inwestycji Kapitałowych.

- Bezpośredni wpływ na pogorszenie wyników w pierwszym kwartale br. miała aprecjacja złotówki do euro i aktualizacja wyceny nieruchomości inwestycyjnych, których wartość określana jest właśnie w euro. Przy wartości naszego portfela nieruchomości na poziomie ok. 180 mln zł zmiana kursów walutowych księgowo przełożyła się na zmniejszenie ich wartości o 7,7 mln zł – dodał Mirosław Koszany.

Grupa zarządza aktualnie trzema parkami logistycznymi: Centrum Logistycznym Kraków I, Centrum Logistycznym Kraków II oraz Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 55,8 tys. mkw. W ramach dywersyfikacji działalności zajmuje się także budową i wynajmem nowoczesnych powierzchni handlowych w segmencie parków handlowych (retail parków).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • czester 2017-05-31 08:25:04
    Ale to jest właśnie dobry moment na takie inwestycje. Może dojść do wielu sensownych przejęć. JARTOM wam coś mówi? Widzieliście ich ostatni raport? Mnie ciekawi, dlaczego firmy nie przejmują wolny hal, skoro są one gotowe pod biznes i utrzymane w tak dobrym standardzie.

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA