PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

BIK: Projekty SBU potrzebne od zaraz

  • Autor: Cezary Szczepański
  • 26 paź 2015 18:24

BIK: Projekty SBU potrzebne od zaraz Mirosław Koszany, prezes BIK

Zmieniające się uwarunkowania rynkowe wymuszają na najemcach powierzchni magazynowych coraz większą elastyczność. To poważne wyzwanie dla deweloperów. - Rozwiązaniem jest budowa niewielkich modułów magazynowych z możliwością ich dowolnego łączenia - tłumaczy w wywiadzie z Propertynews.pl Mirosław Koszany, prezes BIK.

REKLAMA

Jakie dominujące trendy widzi Pan obecnie na polskim rynku magazynowym?

Potencjalni najemcy poszukują powierzchni magazynowych dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb i zmieniającej się skali powadzonej działalności. Rozwiązaniem jest budowa niewielkich modułów magazynowych z możliwością ich dowolnego łączenia. Pozwala to spełnić oczekiwania zarówno małych jak i większych inwestorów reprezentujący różne branże. Dodatkową korzyścią jest m.in. zaoferowanie jak największej liczby doków w wynajmowanej powierzchni czy rozwiązań sprzyjających oszczędnościom w zużyciu energii. Na takich projektach się koncentrujemy i tutaj widzimy duży potencjał rozwojowy.

Który z sektorów wpływa w największym stopniu na plany deweloperów?

Podmioty z każdego z tych sektorów gospodarki chętnie korzystają z oferty najmu nowoczesnych powierzchni magazynowych. Największe znaczenie w tym zakresie wydają się jednak mieć firmy z branży logistycznej i dystrybucyjnej. To w pewnym sensie odzwierciedlenie sytuacji w gospodarce, gdzie najwięcej podmiotów specjalizuje się w dostarczeniu i sprzedaży wytworzonych dóbr. Dużym wyzwaniem dla deweloperów przy współpracy z tą branżą jest stale skracający się okres na jaki skłonne są one podpisywać umowy najmu.

Które rejony kraju są z punktu widzenia BIK najbardziej atrakcyjne dla nowych inwestycji?

Koncentrujemy się na rozwoju powierzchni magazynowych w regionie Górnego Śląska i Małopolski. Widzimy tutaj wciąż duże zainteresowanie najemców, którym możemy zaoferować doskonały produkt. Jesteśmy przekonani, że popularność tych lokalizacji będzie nadal na wysokim poziomie.

Czy porty morskie oraz lotniska mają szansę stać się realnym magnesem dla inwestorów?

Duże obiekty infrastrukturalne takie jak lotniska, czy porty morskie, z pewnością są dodatkowym atutem zachęcającym inwestorów do najmu powierzchni magazynowych. Naszym zdaniem kluczowe są jednak inne elementy, takie, jak choćby bliskość docelowego rynku zbytu, odpowiednia sieć dróg i autostrad, czy dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Mamy to zapewnione w dużych ośrodkach magazynowych, czyli np. na Górnym Śląsku. To stanowi o zdecydowanej przewadze nad m.in. obszarem tzw. Ściany Wschodniej, Ale oczywiście rola tego regionu będzie systematycznie rosnąć.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA