PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biuro Inwestycji Kapitałowych bliżej giełdy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 gru 2015 11:17

Biuro Inwestycji Kapitałowych bliżej giełdy Mirosław Koszany, prezes BIK

W dniu 8 grudnia br. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła Prospekt Emisyjny Biura Inwestycji Kapitałowych. Deweloper powierzchni komercyjnych planuje w najbliższych dniach jego publikację.

REKLAMA

Planowana oferta publiczna będzie obejmować zarówno akcje nowej emisji, jak i sprzedaż części akcji przez dotychczasowych akcjonariuszy Spółki. Szczegóły oferty zostaną zaprezentowane po opublikowaniu prospektu emisyjnego.

Doradcą Biura Inwestycji Kapitałowych w procesie upublicznienia spółki jest Dom Maklerski BDM jako oferujący, a doradcą prawnym jest Kancelaria GHMW – Gach, Hulist, Prawdzic Łaszcz – Radcowie Prawni.

- Zatwierdzenie Prospektu BIK przez Komisję Nadzoru Finansowego umożliwia nam przeprowadzenie oferty publicznej, skierowanej do inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych w Polsce. Pozyskanie środków z emisji akcji jest naszym zdaniem najlepszym sposobem na przyspieszenie tempa rozwoju Spółki. Oczekujemy, że inwestycja w nasze akcje będzie cieszyła się zainteresowaniem inwestorów i zakończy się sukcesem – powiedział Mirosław Koszany, prezes zarządu Biura Inwestycji Kapitałowych.

Biuro Inwestycji Kapitałowych działa na rynku nieruchomości komercyjnych, specjalizując się w budowie, wynajmie i zarządzaniu nowoczesnymi powierzchniami magazynowymi. Dotychczas  w ramach Grupy Kapitałowej zrealizowane zostały inwestycje w Ożarowie Mazowieckim, w Pruszczu Gdańskim, w Sosnowcu oraz dwie inwestycje w Krakowie o łącznej powierzchni najmu przekraczającej 80 tys. mkw. Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. zarządza aktualnie trzema parkami logistycznymi: Centrum Logistycznym Kraków I, Centrum Logistycznym Kraków II oraz Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 55,8 tys. mkw.

Od 2010 roku Grupa Kapitałowa w ramach ekspansji i dywersyfikacji działalności rozpoczęła również budowę i wynajem nowoczesnych powierzchni handlowych w segmencie parków handlowych (retail parków). Dotychczas zrealizowane zostały dwa retail parki: jeden w Puławach, a drugi w Bielsku-Białej. W przygotowaniu jest projekt nowego Parku Handlowego w Dzierżoniowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA