PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Blackstone przejmuje portfel logistyczny firmy Immofinanz

  • Autor: propertynews.pl
  • 02 lis 2015 08:32

Blackstone przejmuje portfel logistyczny firmy Immofinanz

Immofinanz podpisał z firmą Blackstone umowę dotyczącą sprzedaży całego swojego portfela logistycznego. Transakcja obejmuje łącznie wszystkie 36 obiektów logistycznych z około jednym milionem mkw. powierzchni do wynajęcia.

REKLAMA

Przejmowane obiekty znajdują się w większości w Niemczech (24 nieruchomości), jak również na Węgrzech (5), w Rumunii (3), Polsce (2), na Słowacji (1) i Rosji (1). Blackstone zintegruje wszystkie te aktywa w ramach swojej europejskiej platformy logistycznej Logicor.

Blackstone nabędzie również trzy projekty logistyczne będące aktualnie w budowie z ok. 65 tys. mkw., w Hamburgu i dwóch rumuńskich miastach, tj. Bukareszcie i Ploiesti, które zostaną doprowadzone do otwarcia przez Immofinanz, a także rezerwy gruntów.  

Wpływ na cenę zakupu ma wartość nieruchomości tj. ok. 536 mln euro, pomniejszona o ok. 28 mln euro tj. koszty budowy trzech nieruchomości. Wartość ta w przybliżeniu reprezentuje łączną wartość bilansową na dzień 31 lipca 2015 roku i potwierdza przeszacowanie nieruchomości, które nastąpiło w ciągu roku obrotowego 2014/15. Ostateczna cena nabycia zostanie ustalona na podstawie sprawozdań finansowych sporządzonych na dzień zamknięcia transakcji.

Sprzedaż portfela logistycznego podlega warunkom typowym dla tego rodzaju transakcji, takim jak np. zgoda władz antymonopolowych. Oczekuje się, że jej zamknięcie odbędzie się  w pierwszym kwartale roku kalendarzowego 2016.

- Zgodnie z tym co zapowiedzieliśmy prawie trzy miesiące temu, sprzedaż części logistycznej stanowi ważny krok w celu dalszego uproszczenia i optymalizacji struktury naszego portfela i pozwoli nam skupić się na naszych podstawowych kompetencjach w sektorze nieruchomości handlowych i biurowych – wyjaśnił Oliver Schumy, prezes Immofinanz. - Płynne środki finansowe uzyskane dzięki tej transakcji zostaną zainwestowane w rozbudowę naszego niemieckiego portfela, który wzrośnie do prawie 200. tys. mkw. powierzchni najmu, tj. do ok. 40 mln euro przychodów z najmu rocznie w połowie 2018 roku z uwzględnieniem aktualnie prowadzonych projektów deweloperskich.

Inwestycje w niemieckie aktywa zwiększy udział portfela inwestycyjnego w Niemczech z ok. 7,5 proc. do blisko 13 proc. (z wyłączeniem logistyki).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA