PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Boom na rynku magazynowym trwa

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 wrz 2016 12:37

Boom na rynku magazynowym trwa Prelegenci podczas sesji " Rynek magazynowy w Polsce. Pogadajmy o magazynach... Czy Polska to dobre miejsce na magazynowy biznes?" w trakcie Property Forum

Czy osiągnęliśmy już górkę i czeka nas tym samym spowolnienie? A może nastąpi powtórka kryzysu z 2008 r.?

REKLAMA

- Popyt jest potężny, stopy coraz niższe, a wycena budynków coraz wyższa. Zatem zbliżamy się nieuchronnie do tego, co było w tamtych latach. Jednak mimo wszystko sytuacja jest inna. Dziś popyt ma inny charakter, jest  bardziej zrównoważony, a firmy podejmują przemyślane decyzje – twierdzi Piotr Bzowski, Leasing & Development Director, P3 Logistic Parks i dodaje, że niektórzy uważają, że korekta cen będzie za dwa lata.

Zdaniem Marka Dobrzyckiego, dyrektora zarządzającego, Panattoni Europe porównywanie tego, co było w latach 2007-2008 z tym, co dzieje się dziś jest…. nie na miejscu. – Polska ma mocniejsze fundamenty. Rynek jest bardziej dojrzały, jeśli będą jakiekolwiek zawirowania na rynku to jedynie krótkookresowe – uważa Dobrzycki.

Jednak w opinii Radosława T. Krochty, prezesa zarządu, dyrektora generalnego, MLP Group niektórzy mają… krótką pamięć. - Na rynku magazynowym zbliżamy się do osiągnięcia górki, jest bowiem duży popyt z zagranicy, choć polityka wcale nie pomaga. A zawsze po górce następuję spowolnienie - podkreśla. Kiedy? Trudno jednoznacznie ocenić, czy to będzie za 2 czy 3 lata, ale w najbliższym czasie rynek magazynowy czeka nieuchronnie spowolnienie.

- Gdyby miał się powtórzyć kryzys z 2008 r., to dla nas nie byłoby to takie straszne. Nie boimy się kryzysu. Potrafimy sobie z tym poradzić. Polska gospodarka całkiem dobrze potrafi odnajdywać się w sytuacjach kryzysowych. Nie dramatyzujmy! - przekonuje Tomasz Lubowiecki, prezes zarządu, 7R Logistic.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA