PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Bosch Siemens wycofa ofertę kupna FagorMastercook

  • Autor: PAP
  • 12 lut 2015 08:06

BSH Bosch Siemens zapowiedział, że wycofa ofertę kupna będących w upadłości wrocławskich zakładów FagorMastercook, jeżeli do 17 kwietnia nie zostanie podpisana umowa przedwstępna dot. sprzedaży tej fabryki. Jej podpisania odmawia syndyk zakładów.

REKLAMA

W połowie grudnia 2014 r. rada wierzycieli FagorMastercook jednogłośnie zgodziła się na sprzedaż zakładów za 90 mln zł. BSH Bosch Siemens ma zainwestować kolejne 120 mln zł; zadeklarował pracę docelowo dla ok. 500 osób. Jednak ponowne zatrudnianie pracowników miałoby rozpocząć się dopiero w 2017 r. Propozycja złożona przez BSH Bosch Siemens była jedyną ofertą kupna wrocławskich zakładów.

Syndyk Teresa Kalisz czterokrotnie odmówiła podpisania przedwstępnej umowy na sprzedaż, ponieważ uznała, że oferta kupna za 90 mln zł - złożona przez BSH Bosch Siemens - jest "skrajnie niekorzystna". W środę syndyk powiedziała PAP, że nadal jest gotowa na negocjację z BSH. "Jestem gotowa do rozmów, ale zaznaczam, że obecna oferta jest nie do przyjęcia. Minimalna kwota, za jaką można sprzedać ten zakład, to 140 mln zł; powinny być również jasno sprecyzowane plany zatrudnienia ludzi" - oświadczyła Kalisz.

Jak zaznaczył tego dnia na konferencji prasowej we Wrocławiu Konrad Pokutycki, prezes zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, BSH Bosch Siemens nie może pozwolić sobie na niepewność w procesie inwestycyjnym. "Nie możemy sobie pozwolić na kilkanaście miesięcy czekania (). 17 kwietnia kończy się termin oferty, którą złożyliśmy. Nie wyobrażam sobie, by moglibyśmy go przedłużyć" - powiedział Pokutycki.

Dodał, że najczarniejszy scenariusz zakłada, że BSH Bosch Siemens wycofa się z inwestycji we wrocławski zakład i otworzy fabrykę w innym kraju. "Na przykład w Turcji, która jest dziś bardzo atrakcyjnym do inwestycji krajem" - powiedział prezes.

Pokutycki podkreślił, że jeżeli BSH kupi wrocławskie zakłady, przez kolejne kilkanaście miesięcy będzie prowadzona ich modernizacja, a później ruszy zatrudnienie pracowników. "Zależy nam na tych zakładach, ponieważ we Wrocławiu i w okolicach jest bardzo mocny zespół poddostawców z branży AGD. Przejęcie przez nas tych zakładów to również ogromna szansa na rozwój dla kilkudziesięciu poddostawców, z którymi deklarujemy współpracę" - powiedział prezes.

Nadzorujący upadłość zakładów FagorMastercook sędzia komisarz Jarosław Horobiowski, przewodniczący VIII Wydziału Gospodarczego ds. Upadłościowych i Naprawczych w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia Fabrycznej, udzielił syndyk upomnienia za odmowę podpisania przedwstępnej umowy na sprzedaż. Teraz może ją ukarać grzywną. Syndyk powiedziała PAP, że złożyła zażalenie do sądu wyższej instancji na decyzje sędziego komisarza.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA