PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Branża IT wybiera polskie magazyny

  • Autor: propertynews.pl
  • 04 maj 2016 15:17

Branża IT wybiera polskie magazyny Robert Strzelecki, prezes firmy SoftwareHut

Polska Centralna jest najbardziej pożądaną lokalizacją do rozwoju centrów logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, wyprzedzając tym samym Czechy i Węgry - wynika z raportu Rozwój Sieci Nieruchomości Logistycznych w Europie, opracowanego przez Prologis Research i EFT.

REKLAMA

Na fakt, iż Polska jest miejscem w Europie, cieszącym się aktualnie wysokim zainteresowaniem branży logistycznej ma wpływ kilka czynników. – Jest to przede wszystkim kwestia coraz lepszej polskiej infrastruktury drogowej. Dostępne są w przystępnej cenie grunty pod inwestycje. Dodatkowo, koszt pracowników jest konkurencyjny w stosunku do innych krajów. Na pewno jedną z ciekawszych lokalizacji w tym zakresie jest trójkąt Polski Centralnej, czyli Piotrków, Stryków i Łódź – mówi prezes firmy SoftwareHut, Robert Strzelecki.

– Koszty nieruchomości i pracowników w Polsce są wciąż niższe niż w całej Europie, ponieważ nadal mamy dużo niezagospodarowanych terenów. Kolejnym aspektem jest chęć przyciągnięcia przez jednostki państwowe inwestorów do konkretnej gminy, powiatu, czy województwa. Ta konkurencja powoduje znaczne obniżki i preferencje dla dopiero wchodzących na rynek lub inwestorów szukających kolejnych możliwości rozwoju. Podniesienie cen gruntów wiązałoby się ze znacznym zmniejszeniem atrakcyjności Polski, jako centrum logistycznego. Należy pamiętać, że koszt budowy, ale i przyszłej rozbudowy takich miejsc jest kluczowy dla długookresowej strategii. Oczywiście, w dłuższej perspektywie trzeba liczyć się z podniesieniem cen ziemi w naszym kraju, ale będzie to też skorelowane z podnoszącymi się cenami w całej Europie – tłumaczy Robert Strzelecki.

Centra logistyczne zajmują istotne miejsce w procesach dostarczania produktu na rynek, oferując tym samym odpowiednio dopasowane do klienta usługi. Jak jeszcze bardziej można uatrakcyjnić polski region w zakresie logistyki? – Niskie ceny zakupu gruntów, atrakcyjne koszty pracownika oraz dobra infrastruktura to jedno. W obecnych czasach znaczenie mają również rozwiązania pozwalające na zautomatyzowanie magazynów i dokładne informowanie o statusie dostaw do klientów – wyjaśnia prezes białostockiej firmy SoftwareHut, która w tym zakresie wykonała ostatnio kilka ważnych projektów, zarówno dla branży B2B jak i sieci sklepów, czy też B2C. Znacząco zauważalny jest spadek kosztów związanych z utrzymaniem magazynu i z działaniami logistycznymi po wdrożeniu systemu oraz zwiększenie wydajności i efektywności jego pracy. Białostocka firma SoftwareHut ma w planach również uzyskanie środków z programu Horyzont 2020 na rozwój systemów do zautomatyzowania pracy magazynu.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA