PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Branża spożywcza i motoryzacyjna chce wejść do Waimea Logistic Park Korczowa

  • Autor: propertynews.pl
  • 01 lut 2016 13:55

Branża spożywcza i motoryzacyjna chce wejść do Waimea Logistic Park Korczowa Waimea Logistic Park Korczowa

Postępują prace przy budowie pierwszej hali o powierzchni 7,2 tys. mkw. w ramach kompleksu Waimea Logistic Park Korczowa. Otwarcie zaplanowano na połowę kwietnia 2016 roku. Inwestor prowadzi właśnie rozmowy z najemcami z branży spożywczej i automotive.

REKLAMA

Waimea Logistic Park Korczowa powstaje na 12 hektarowej działce w miejscowości Młyny na Podkarpaciu, nieopodal przejścia granicznego między Polską a Ukrainą – Korczowa. Obiekt budowany jest bezpośrednio przy autostradzie A4. W ramach kompleksu o łącznej powierzchni 50 tys. mkw. powstaną trzy hale z możliwością produkcji i wykorzystania szeroko rozumianych usług logistycznych, z powierzchnią biurową, miejscami parkingowymi.

Wszystkie budynki będą mogły być wyposażone w nowoczesne technologie, aby zapewnić warunki magazynowania i przechowywania żywności w temperaturze od 6 do -25ºC. Docelowo park logistyczny będzie oferował usługi spedycyjne, odprawy celnej, możliwość wymiany walut oraz usługi gastronomiczne.

W ramach projektu powstanie rozbudowana infrastruktura – przestronny plac manewrowy dla samochodów ciężarowych i osobowych, strzeżony parking dla samochodów ciężarowych, całodobową obsługę dla TIR-ów, zaplecze socjalne dla kierowców z kantyną. Docelowo na terenie obiektu znajdzie pracę ponad 2 tys. osób. 

Projekt Waimea Logistic Park Korczowa skierowany jest do firm z całej Europy, a zwłaszcza do tych, które chciałyby przechowywać, pakować lub korzystać z dostępnych usług logistycznych przed dostawą towarów na Ukrainę lub na inne rynki wschodnie. Spodziewany rozwój kontaktów gospodarczych sprawi, że lokalizacja inwestycji przy autostradzie A4, głównej trasie korytarza tranzytowego między Europą Wschodnią i Zachodnią, stworzy wzrost popytu na powierzchnie magazynowe w tym regionie. 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA