PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Bydgoszcz może być kusząca dla deweloperów magazynowych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 sty 2016 16:12

Bydgoszcz może być kusząca dla deweloperów magazynowych Fot. Fotolia

Okolice Bydgoszczy do tej pory nie były szczególnie interesujące z punktu widzenia deweloperów magazynowych. Lokalizacja ma jednak pewien potencjał do wykorzystania.

REKLAMA

Rynek powierzchni magazynowych w Polsce sukcesywnie się rozwija. Według firmy doradczej Axi Immo Group rok 2015 był rekordowy pod względem popytu i podaży, co plasuje Polskę na pozycji lidera wśród rynków magazynowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Całkowita podaż powierzchni magazynowej w naszym kraju wynosi 9,67 mln mkw.

Głównymi najemcami są przede wszystkim operatorzy logistyczni, sieci handlowe, firmy związane z motoryzacją oraz lekką produkcją. Najwięcej nowych projektów jest realizowanych w okolicach Warszawy, Poznania, Wrocławia, na Górnym Śląsku oraz w Polsce Centralnej. Rozwój infrastruktury drogowej i kolejowej w kraju powoduje, że deweloperzy inwestują w nowych lokalizacjach. Dużym zainteresowaniem cieszą się takie miasta jak Rzeszów, Lublin oraz Bydgoszcz.

Bydgoszcz, która w zeszłym roku zajęła pierwsze miejsce w raporcie Banku Światowego „Doing Business in Poland 2015”, coraz chętniej wybierana jest przez inwestorów z branży logistyczno-magazynowej. O atrakcyjności Bydgoszczy świadczą również dostępne tereny inwestycyjne.

- Korzystne warunki dla lokalizacji projektów inwestycyjnych oraz strategiczne z punktu widzenia rozwoju miasta inwestycje infrastrukturalne umacniają pozycję Bydgoszczy jako lidera gospodarczego w regionie. Do dyspozycji przedsiębiorców jest 280 ha na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, z czego 70 ha wciąż do zagospodarowania przez przyszłych inwestorów. W ofercie miasta jest także 120 ha terenów należących do spółki komunalnej Miejskie Wodociągi i Kanalizacja. To element wyróżniający Bydgoszcz na tle innych ośrodków gospodarczych w Polsce. Rzadko bowiem zdarza się usytuowanie tego typu nieruchomości w granicach miasta. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, którego obszar podlega skróconemu procesowi uzyskiwania decyzji administracyjnych, obejmuje 1/3 powierzchni miasta. Kolejne plany są przedmiotem opracowań bydgoskiego ratusza - zaznaczył prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA