PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Była kopalnia, będzie centrum logistyczne

  • wnp.pl
  • 09 paź 2017 14:56

Była kopalnia, będzie centrum logistyczne fot. Pixabay

Spółka Restrukturyzacji Kopalń sprzedała dziś ok. 30 hektarową nieruchomość: teren dawnej kopalni Centrum wraz z bocznicą kolejową. W planach kupującego, spółki Mostva jest budowa samochodowego centrum logistycznego, trzeciego w Polsce i pierwszego w południowej części kraju.

REKLAMA

- Sprzedaż nieruchomości daje szansę na ponowne zagospodarowanie tych terenów i stworzenie nowych miejsc pracy - mówi prezes SRK SA Tomasz Cudny - Zapowiadaliśmy, że będziemy aktywniej poszukiwać inwestorów, którzy zechcą wykorzystać pokopalniany majątek i ta transakcja jest realizacją naszych zapowiedzi. Bytom rozkwitał i podupadał wraz z przeobrażeniami górnictwa. Teraz pora by pokopalniany majątek był wykorzystany ponownie dla budowania przyszłości miasta i jego mieszkańców - dodaje.

Mostva to lider w dziedzinie rozwiązań logistycznych dla motoryzacji. Na place tej firmy, zlokalizowane w gdyńskim porcie i w podwarszawskim Mszczonowie przyjeżdżają samochody z całej Europy, Azji, Ameryki. Przyjmuje dostawy koleją, drogą morską i autotransporterami.

Firma jako jedyna w Polsce oferuje wewnątrzkrajowe przewozy samochodowe koleją. Zajmuje się nie tylko obsługą importu czy tranzytu na rynki sąsiednich krajów, ale tez eksportem samochodów z polskich fabryk na rynki całego świata.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA