PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Cel osiągnięty. MLP debiutuje na nowym rynku

  • Autor: propertynews.pl
  • 05 kwi 2017 12:08

Cel osiągnięty. MLP debiutuje na nowym rynku fot. MLP

MLP Group wybuduje nowy park logistyczny na rynku niemieckim. Inwestycja powstanie niedaleko Dortmundu na działce liczącej ponad 12,5 hektara. Pierwsi najemcy powinni wprowadzić się do nowych obiektów w 2018 roku.

REKLAMA

MLP planuje realizację pierwszego parku logistycznego na rynku niemieckim, w pobliżu Dortmundu w miejscowości Unna. Inwestycja powstanie na działce liczącej nieco ponad 12,5 hektara. Aktualnie opracowywany jest projekt zagospodarowania terenu, który określi także docelową powierzchnię magazynową przygotowywanych obiektów. Zarząd MLP Group zakłada, że pierwsi najemcy wprowadzą się do parku logistycznego w 2018 r.

- Rynek niemiecki, pomimo istniejącej dużej podaży powierzchni magazynowych jest wciąż bardzo chłonny i perspektywiczny. Dlatego ten kraj uważamy za strategiczny kierunek rozwoju. Na pierwszą inwestycję wybraliśmy region Dortmundu, który jest jedną z najbardziej popularnych lokalizacji w branży logistycznej w Niemczech. Jesteśmy przekonani, że nasza oferta magazynowa z konkurencyjnym poziomem czynszów spotka się dużym zainteresowaniem najemców – stwierdził Radosław T. Krochta, prezes zarządu MLP Group.

Inwestycja planowana jest w bardzo atrakcyjnej lokalizacji w północno wschodniej części Zagłębia Ruhry. Region Ruhry jest jednym z największych rynków zbytu w Europie, co pociąga za sobą znaczną atrakcyjność dla operatorów logistycznych. Obszar jest bardzo mocno zurbanizowany pod względem gęstej sieci dróg ekspresowych i autostrad, czy też bliskiej odległości do sieci kolejowej oraz lotniska. Planowana inwestycja znajdować się będzie zaledwie 25 km od portu kontenerowego w Dortmundzie.

Grupa prowadzi obecnie osiem operacyjnych parków logistycznych zlokalizowanych w Polsce: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Poznań, MLP Lublin, MLP Teresin, MLP Wrocław, MLP Czeladź oraz MLP Gliwice. Na podstawie umowy deweloperskiej Grupa jest odpowiedzialna także za komercjalizację parku logistycznego MLP Bieruń, który został sprzedany w 2015 roku. Ponadto, Grupa posiada umowy rezerwacyjne na zakup nowych gruntów pod planowane parki logistyczne. Powoduje to, że w skład aktualnego i potencjalnego portfela zarządzanych nieruchomości przez MLP Group wchodzi łącznie jedenaście operacyjnych parków logistycznych zlokalizowanych w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA