PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Centrum Dystrybucyjne Volkswagen Group już działa

  • Autor: PAP
  • 24 lip 2015 13:42

W Komornikach koło Poznania otwarto w piątek Centrum Dystrybucyjne Volkswagen Group Polska (VGP). Na 30 tys. mkw. magazynowane są części i akcesoria sześciu marek: Volkswagen, Audi, Skoda, Seat, Volkswagen Samochody Użytkowe oraz Porsche.

REKLAMA

Nowe centrum kosztowało 95 mln zł. Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2 łączącej Poznań ze Świeckiem. W obiekcie zatrudnionych jest ok. 150 osób.

Łączna powierzchnia obiektu to 32 tys. mkw. Przestrzeń magazynowa stanowi 30 tys. mkw i została zaprojektowana w sposób umożliwiający jej rozbudowę do 43 tys. mkw. Obecnie w centrum magazynowanych jest ok. 65 tys. różnych części i akcesoriów. Części z centrum będą trafiały do odbiorców w całej Polsce, a także na rynek białoruski.

"To trzecia w Wielkopolsce oraz ósma w kraju inwestycja pod względem rozmiaru powierzchni magazynowej. To centrum jest kolejnym dowodem na to, że Polska jest dla nas rynkiem strategicznym. Fabryka w Poznaniu, Volkswagen Group Polska, dzisiejsze otwarcie centrum logistycznego w Komornikach i powstająca właśnie fabryka we Wrześni, gdzie od 2016 roku będzie produkowany nowy Volkswagen Crafter, bardzo jasno pokazują zaangażowanie Volkswagena w Polsce" - powiedział w trakcie otwarcia obiektu prezes zarządu VGP Achim Schaible.

W magazynie znajduje się prawie 100 tys. miejsc składowania. W obiekcie zastosowano szereg rozwiązań umożliwiających pracownikom szybki dostęp do żądanych towarów.

"Konsolidujemy tutaj wszystkie nasze operacje dystrybucji na kraj. Do tej pory dysponowaliśmy obiektem o powierzchni 7,5 tys. mkw, mieliśmy też wynajmowane obiekty w okolicach Poznania" - powiedział w piątek PAP Piotr Cegieła, dyrektor logistyki Volkswagen Group Polska.

Jak podkreślają przedstawiciele VGP, uruchomienie centrum umożliwi wprowadzenie usługi szybkich dostaw dziennych - dostarczenia zamówionych części tego samego dnia. Korzystanie z tej usługi pozwoli partnerom serwisowym szybko reagować na potrzeby klientów. Volkswagen Group Polska ma być pierwszą firmą w Polsce, oferującą tę usługę dla tak szerokiego grona odbiorców.

Prace budowlane w Komornikach rozpoczęto w kwietniu 2014 r. Odbiór budynku nastąpił po dziesięciu miesiącach. W lutym 2015 r. rozpoczęto przenoszenie towarów zgromadzonych w dotychczasowych magazynach znajdujących się w Sadach oraz w Poznaniu do Nowego Centrum Dystrybucyjnego w Komornikach.

W ciągu 6 miesięcy do nowego magazynu przetransportowano 3,5 tys. ton ładunków. Według VGP była to największa dotychczasowa operacja logistyczna w obszarze oryginalnych części i akcesoriów samochodowych w Polsce.

Volkswagen Group Polska jest importerem sześciu marek: Volkswagen, Audi, SKODA, SEAT, Volkswagen Samochody Użytkowe oraz Porsche. Firma działa w obszarze dystrybucji nowych samochodów, oryginalnych części i akcesoriów oraz zapewnienia spełnienia wymogów prawnych dla dopuszczenia ich do obrotu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA