PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Centrum logistyczne firmy Kaufland prawie gotowe

  • Autor: propertynews.pl
  • 15 gru 2016 12:06

Centrum logistyczne firmy Kaufland prawie gotowe fot. Panattoni

Panattoni Europe finalizuje obiekt dedykowany firmie Kaufland w Bydgoszczy. Około 45 tys.mkw. powierzchni magazynowej z chłodnią zostanie oddane w lutym 2017 roku.

REKLAMA

Inwestycja sąsiaduje z Panattoni Park Bydgoszcz, gdzie obecnie również trwa budowa trzeciego budynku o powierzchni 16 tys.mkw.

BTS dedykowany firmie Kaufland to obiekt dostosowany do potrzeb branży FMCG. Kaufland to sieć sklepów wielkopowierzchniowych, należąca do niemieckiej grupy Schwarz. W Polsce posiada ponad 200, a w Europie ponad 1200 sklepów. Obiekt o powierzchni ok. 45 tys. mkw., będzie trzecim magazynem firmy w Polsce i zastąpi dotychczasowy w Bydgoszczy o powierzchni 12 tys. mkw. Dystrybucyjnie magazyn będzie obsługiwał 67 markety położone w północnej części kraju. W obiekcie będzie pracowało łącznie 250 osób, co oznacza, że do obecnego zespołu dołączy 140 nowo zatrudnionych pracowników. W transakcji umowy najmu pośredniczyła agencja nieruchomości JLL.

- Jesteśmy bardzo aktywni w Bydgoszczy – na przestrzeni ostatniego roku podpisaliśmy tu umowy najmu na prawie 130 tys. mkw. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do rozwoju tego regionu, realizując nowe obiekty magazynowe dla międzynarodowych, wiodących firm, takich jak Kaufland – powiedziała Dorota Jagodzińska, dyrektor zarządzający Panattoni Europe.

Firma JLL doradzała sieci Kaufland w procesie poszukiwania lokalizacji, wyboru dewelopera oraz negocjowaniu warunków umowy najmu. - Umowa na 45 tys. mkw. zawarta pomiędzy Kaufland a Panattoni to jeden z największych kontraktów najmu podpisanych w tym roku na rynku powierzchni magazynowo-przemysłowych w Polsce. Jednym z istotniejszych powodów wyboru tej lokalizacji była bliskość Obwodnicy Bydgoszczy – drogi S10. Takie położenie obiektu zapewni efektywną obsługę sklepów Kaufland w tym regionie Polski - dodaje Tomasz Mika, dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych JLL w Polsce.

Centrum logistyczne firmy Kaufland powstaje w Bydgoszczy przy ulicy Ernsta Petersena i sąsiaduje z Panattoni Park Bydgoszcz, który składa się z trzech budynków o łącznej powierzchni 42 tys. mkw. Obie inwestycje sytuowane są częściowo na terenie dawnych Zakładów Chemicznych Zachem w bezpośrednim sąsiedztwie Bydgoskiego Parku Przemysłowo Technologicznego, zaledwie 9 km do centrum Bydgoszczy, 4 km od drogi krajowej nr 10 i 10 km od węzła łączącego drogę krajową nr 25 i drogę ekspresową S10.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA