PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Centrum logistyczno-dystrybucyjne pod Tczewem będzie kosztować 200 mln zł

  • Autor: PAP
  • 21 mar 2012 15:52

Zysk netto PCC Intermodal w 2011 r. wyniósł 4,17 mln zł, przy przychodach w wysokości 165 mln zł i zysku ze sprzedaży w wysokości 3,38 mln zł - poinformował prezes spółki Dariusz Stefański.

REKLAMA

W 2010 r. spółka odnotowała 8,8 mln zł straty netto i 8,1 mln zł straty na sprzedaży.

Firma wciąż inwestuje w swoje zaplecze - we wrześniu PCC Intermodal uruchomił terminal kontenerowy w Kutnie i rozpoczął działalność terminalową w Gliwicach. Obecnie spółka korzysta z czterech terminali przeładunkowych - docelowo ma być ich siedem.

Spółka chce także uruchomić w najbliższym czasie pociągi z portu w Rotterdamie do Moskwy i z polskich portów w Gdańsku i Gdyni do Triestu.

W latach 2014-15 PCC Intermodal planuje budowę tzw. "suchego portu" w okolicach Tczewa. Będzie to centrum logistyczno-dystrybucyjne, które ma się stać zapleczem dla portów kontenerowych z Trójmiasta. Kontenery miałyby być wywożone z portów wahadłowymi pociągami i trafiać do centrum pod Tczewem, skąd byłyby dopiero rozwożone dalej. Koszt inwestycji Stefański szacuje na ok. 200 mln zł.

PCC Intermodal zajmuje się transportem intermodalnym, czyli przewozami z wykorzystaniem więcej niż jednego rodzaju środków transportu. Od grudnia 2009 r. PCC Intermodal jest notowany na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • gronda 2012-04-04 12:27:22
    To i tak nie jest tak ogromna kwota, jaką się obserwuj przy takich inwestycjach. Tak poza tym, to wybrali idealny moment na taki zakup. Jartom przewidział, że ten właśnie okres będzie idealny na takie zakupy.

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA