PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Centrum produkcyjno-logistyczne za 125 mln złotych powstanie w Strykowie

  • Autor: PAP
  • 05 cze 2013 12:04

Firma Lek S.A. ma zainwestować 125 mln zł w rozbudowę swojego centrum produkcyjno-logistycznego w Strykowie k. Łodzi. Zatrudnienie w nim znajdzie kolejnych 130 osób. Firma otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności w strykowskiej podstrefie Łódzkiej SSE.

REKLAMA

Lek S.A. jest firmą produkcyjną, należącą do Grupy Sandoz. W Centrum Produkcyjno-Logistycznym Sandoz w Strykowie produkowane są leki generyczne (odtwórcze) w oparciu m.in. o dostarczane przez spółki z grupy Sandoz substancje czynne.

W ramach nowej inwestycji spółka ma wybudować kolejny budynek i rozbudować istniejące już zaplecze logistyczno-magazynowe wraz z infrastrukturą drogową i techniczną. Lek zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 125 mln zł (do końca września 2015 r.) oraz zatrudnić przynajmniej 130 nowych pracowników - poinformował w środę PAP rzecznik Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Marcin Kwintkiewicz.

Docelowo zatrudnione w strykowskim zakładzie mają być co najmniej 373 osoby.

ŁSSE w 2013 roku wydała pięć zezwoleń na prowadzenie działalności w Strefie. Inwestorzy zadeklarowali nakłady w łącznej wysokości 227 mln zł; zobowiązali się także utworzyć 420 nowych miejsc pracy i utrzymać ponad 1650 już istniejących.

Przez ponad 15 lat istnienia ŁSSE wydała 223 zezwolenia. Firmy przeprowadziły inwestycje o łącznej wartości niemal 10 mld zł i utworzyły prawie 26 tys. miejsc pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA