PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Certyfikat BREEAM dla nowego budynku w Prologis Park Bratislava

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 lut 2015 08:04

O biekt produkcyjno-dystrybucyjny o powierzchni 12 600 metrów kwadratowych, wybudowany dla Tomra Sorting Solutions, zlokalizowany w Prologis Park Bratislava, otrzymał najwyższą ocenę w zakresie zrównoważonego budownictwa dla obiektów dystrybucyjnych w Czechach i na Słowacji.

REKLAMA

Budynek osiągnął wynik 60,9% i jako pierwszy otrzymał ocenę "bardzo dobrą" według systemu akredytacji BREEAM od czasu, gdy w 2013 roku wprowadzono nowe, bardziej restrykcyjne standardy dotyczące ochrony otoczenia i zasobów naturalnych. Zgodnie z nimi, zespół Prologis dostarczył nowoczesny i wydajny pod względem energetycznym obiekt produkcyjno-dystrybucyjny, spełniający te rygorystyczne wymogi środowiskowe.

- Dokładamy wszelkich starań, aby zapewniać naszym klientom efektywne rozwiązania zarówno pod względem ekonomicznym, jak i ekologicznym. Cieszymy się, że właśnie ten projekt otrzymał tak wysoką ocenę BREEAM - powiedział Martin Polák, Senior Vice President i Country Manager Pologis na Czechy i Słowację.

- Budynek 8 jest dowodem na to, że Prologis jest w stanie spełnić oczekiwania klientów, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów operacyjnych i podniesieniu rentowności inwestycji. Szczególnie dotyczy to zużycia wody i ograniczenia ilości odpadów, które to parametry uzyskały odpowiednio wyniki na poziomie 82 i 80 punktów na 100 możliwych - dodał.

Generalnym wykonawcą budynku 8 była Spółka Goldbeck, zaś Arcadis CZ przeprowadziła proces pozyskania akredytacji BREEAM.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA