PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Chińska inwestycja na Pomorzu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 lip 2016 08:03

Chińska inwestycja na Pomorzu Fot. Fotolia

Producent komponentów aluminiowych Chunxing Group, otwiera w Trójmieście prototypownię. Jest to pierwszy etap projektu chińskiego giganta na Pomorzu.

REKLAMA

Wybór lokalizacji przez inwestora potwierdza, że Pomorskie ma duży potencjał, aby stać się europejską bramą dla chińskich inwestorów.

Suzhou Chunxing Precision Mechanical jest spółką akcyjną notowaną na giełdzie w Shenzhen. Głównymi produktami firmy są komponenty aluminiowe przeznaczone dla firm z sektora telekomunikacyjnego, motoryzacyjnego i medycznego. Specjalizacja Chunxing obejmuje odlewy wysokociśnieniowe, precyzyjną obróbkę mechaniczną, obróbkę plastyczną oraz formowanie wtryskowe. Spółka dostarcza swoje produkty do takich firm jak NSN, Flex, Samsung, ABB, Philips i Schneider. Chunxing posiada ponad 300,000 m² powierzchni produkcyjnej na całym świecie - w Indiach, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Chinach oraz zatrudnia ponad 5000 pracowników.

- Do tej pory chińskie inwestycje realizowane w Polsce opierały się głównie na fuzjach i przejęciach. Wiedzieliśmy więc, że Chiny są zainteresowane Polską, ale nie osiągaliśmy z tego wymiernych korzyści. Chunxing takie oferuje - to miejsca pracy, których liczba będzie rosła wraz z planowanym rozwojem inwestycji - komentuje Bartłomiej Pawlak, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, która była zaangażowana w projekt na początkowym etapie.

- Nowy zakład w Gdańsku ma zoptymalizować obsługę magazynowo-logistyczną dla europejskich klientów oraz dostarczać prototypy w możliwie najkrótszym czasie. Obecnie zatrudnionych jest pięciu specjalistów w dziedzinie obsługi maszyn CNC, logistyki i magazynowania, kontroli jakości oraz zarządzania projektami i działaniami rozwojowym. Do końca roku planujemy zwiększanie zatrudnienia bazując na specjalistach z regionu - mówi Sebastian Czuryło, dyrektor zarządzający Chunxing w Polsce.

Pierwsza faza projektu w Gdańsku została praktycznie zakończona. Założeniem strategicznym firmy jest budowa w Europie dużego zakładu produkcyjnego, co nastąpi w przeciągu 3-4 lat. Gdańsk będzie naturalnie jednym z pierwszych miejsc branych pod uwagę. Udana realizacja pierwszej fazy projektu przemawia na korzyść regionu przy podjęciu ostatecznej decyzji - ujawnia Steve Sun, szef sprzedaży i marketingu na Europę, odpowiedzialny za koordynację rozwoju Chunxing w Polsce.

  • 1
  • 2

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA