PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Chiński gigant zainwestuje w Gdyni

  • Autor: propertynews.pl
  • 30 paź 2015 10:54

Chiński gigant zainwestuje w Gdyni China International Marine Containers (CIMC)

Jedna z największych grup przemysłowych - China International Marine Containers (CIMC) rozszerza swoją działalność i otwiera fabrykę naczep samochodowych w Gdyni.

REKLAMA

Gdyńska placówka CIMC zajmie 3,623 mkw. powierzchni użytkowej oraz 4,428 mkw. przestrzeni przeznaczonej na plac manewrowy. Ważnym elementem wyposażenia są 2 suwnice o nośności 3,2 t/mkw. Nieruchomość oprócz tego, że spełnia warunki techniczne, okazała się atrakcyjna kosztowo. W negocjacjach dotyczących zakupu obiektu doradzała agencja Axi Immo.

Hala produkcyjna firmy CIMC znajduje się w głównej przemysłowej dzielnicy Gdyni. O wyborze tej lokalizacji przesądziło kilka czynników: sąsiedztwo portu oraz dogodne połączenie komunikacyjne, a także bliskość rynków docelowych i strategiczne położenie regionu.

W gdyńskim oddziale montowane będą różnego rodzaju przyczepy transportowe. Podzespoły do instalacji będą importowane z Chin i Europy. Realizowane tam będą zamówienia z Europy Środkowej, Wschodniej i Zachodniej.

- Model produkcji i montażu przetestowaliśmy już na innych rynkach. Region Europy Środkowej i Wschodniej jest bardzo obiecującym rynkiem, dlatego planujemy tu dalszy rozwój. Polska, jako największy kraj w regionie oraz ważny partner w transporcie międzynarodowym, była dla nas naturalnym wyborem. Gdynia to najlepsza lokalizacja ze względu na bliskość dobrze rozwiniętej infrastruktury drogowej i portowej oraz rynku pracy – mówi Steven Feng, dyrektor zarządzający CIMC Trailer Polska.

- Rynek magazynowo-produkcyjny w Trójmieście obok magazynów klasy A przeznaczonych na wynajem, posiada szeroką ofertę nieruchomości przemysłowych w atrakcyjnych lokalizacjach, znajdujących się w pobliżu portów w Gdyni i Gdańsku oraz głównych trasach krajowych i międzynarodowych. Nieruchomość należąca do CIMC w pełni spełnia oczekiwania klienta pod względem wielkości obiektu oraz celu. Dodatkową zaletą nieruchomości jest bogate wyposażenie i szeroki plac manewrowy - komentuje Danuta Dzierżak, Associate Director Industrial & Logistic Axi Immo.

Firma CIMC powstała w 1980 roku w Shenzhen jako wspólne przedsięwzięcie China Merchants Group i East Asiatic Company. Od 1994 roku CIMC jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Shenzhen. Oferuje produkty i usługi w takich branżach, jak: logistyka, produkcja kontenerów i naczep samochodowych, offshore, energetyka, przemysł chemiczny i spożywczy czy finanse. Jednym z wiodących obszarów działalności CIMC jest produkcja pojazdów, którą firma rozpoczęła w 2002 roku jako CIMC Vehicles (Group) Co. Ltd. Obecnie CIMC produkuje 1000 rodzajów ciężarówek, furgonetek, cystern wagonów oraz ich elementów składowych. Właśnie w tym zakresie firma postanowiła rozszerzyć swoją działalność o kolejną lokalizację w Polsce.

 

 


.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA