PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Chiński koncern rozwija produkcję w Stalowej Woli

 • Autor: propertynews.pl
 • 19 kwi 2017 14:00

Chiński koncern rozwija produkcję w Stalowej Woli fot. mat. prasowe

Producent urządzeń budowlanych LiuGong (Guangxi, Chiny) ogłosił plany rozbudowy zakładu produkcyjnego Liugong Dressta Machinery w Stalowej Woli. Z chińskiej fabryki zostanie tam przeniesiona m.in. produkcja czterech nowych modeli maszyn.

REKLAMA

Wbrew panującym - niezależnie od branży – tendencjom do przenoszenia produkcji z zachodu na wschód, głównie do Azji, co ma wiązać się z obniżeniem kosztów procesu, w Stalowej Woli od kwietnia br. rozpoczyna się produkcja 4 nowych maszyn, którą fabryka przejęła od swojego chińskiego odpowiednika. Będą to 3 modele nowego typu koparki gąsienicowej serii E, dotychczas nie produkowanej w Stalowej Woli oraz ładowarka kołowa 856H (160 Kw). W niedalekiej przyszłości planowane jest wprowadzenie do produkcji kolejnego modelu ładowarki kołowej.

- Jesteśmy przekonani, że pracownicy naszej fabryki w Stalowej Woli podołają nowemu wyzwaniu - powiedział Teddy Wu, prezes Liugong Dressta Machinery (LDM). Planujemy wzrost sprzedaży produktów LiuGong na ważnych rynkach europejskich i konsekwentnie będziemy dążyć do uzyskania wiodącej pozycji na rynku urządzeń budowlanych. Osiągnięcie tych celów i realizacja założonej strategii nie byłaby możliwa bez doświadczonej i zaangażowanej załogi, z którą pracujemy w Stalowej Woli – dodaje.

Uruchomienie produkcji kolejnych modeli maszyn w Polsce ma poprawić wydajność operacyjną firmy, a wykorzystanie silnego i konkurencyjnego europejskiego łańcucha dystrybucji, skróci terminy dostaw do dealerów i klientów. Celem jest również zwiększenie asortymentu produkowanych w Stalowej Woli maszyn.

W ramach realizacji strategii spółka planuje również utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego w Stalowej Woli. Pozwoli to opracowywać i wdrażać nowe rozwiązania, które będą odpowiedzią na zmieniające się potrzeby klientów oraz dostosowywać produkty do rynków w Europie oraz na światowym rynku branży maszyn budowlanych.

Liugong Dressta Machinery jest globalnym producentem ciężkiego sprzętu budowlanego, maszyn do najcięższych zastosowań, m.in.: ładowarek kołowych i spycharek gąsienicowych, mających zastosowanie do przemieszczania urobku, pracy w kopalniach odkrywkowych i na składowiskach materiałów (węgla, komunalnych), również w górnictwie, kamieniołomach, przy budowie dróg i autostrad, a także układarek rur wykorzystywanych przy budowie rurociągów do przesyłu ropy i gazu.

Fabryka w Stalowej Woli została założona w 1937 roku, w ramach budowy Centralnego Okręgu Przemysłowego, jako zakład produkcji sprzętu wojskowego, z czasem, dzięki serii umów licencyjnych, stała się jednym z głównych producentów sprzętu budowlanego w Europie Centralnej.

W 2012 roku, część Huty Stalowa Wola produkująca maszyny cywilne została kupiona przez Guangxi LiuGong, jednego z największych Chińskich producentów maszyn budowlanych. Przejęcie umożliwiło podtrzymanie ponad 30-letniej tradycji produkcji maszyn budowlanych w Stalowej Woli, oraz zapewnienie ich kontynuowania w przyszłości, a przede wszystkim dalszy rozwój spółki. Działalność dystrybucyjna firmy objęła obszar: Europy, Azji i krajów Pacyfiku, Bliskiego Wschodu i Afryki, Ameryki Północnej i Ameryki Łacińskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • hostas 2017-05-18 12:29:37
  I brawo za ten krok - ludzie zaraz doszukują się problemów z ... a tak wszyscy narzekają, że firmy uciekają do Chin. Tutaj ktoś przenosi produkcję do Polski i też problem... Ludzie - niech wszyscy tak robią. Skoro Dressta chce dać nowe miejsca pracy, to wyjaśnijcie mi - na co narzekacie?
 • Jesion 2017-05-05 09:35:46
  otoz to - nie ma co z tym walczyc, tylko trzeba umiec to wykorzystac, nie wygramy z zalewem chinskich firm i produktow. Polscy producenci tez szukają oszczędności na wschodzie.
 • Bernard 2017-05-05 09:00:24
  Chińczycy bardzo szybko się rozwijają, kupują technologie i wiedzę. Kiedyś były problemy z jakością chińskich produktów, ale teraz mają coraz większe doświadczenie i te produkty naprawdę nie odstają jakością, a cenowo są bardzo konkurencyjnie w każdej praktycznie branży!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA