PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Chludziński, ARP: Polska jako specjalna strefa ekonomiczna to miliardowe inwestycje

  • Autor: propertynews.pl
  • 24 sty 2018 07:31

ARP w 2018 zamierza skupić się na terenach, gdzie jest duży potencjał inwestycyjny, zwiększając ich szanse. Takim miejscem jest np. Radom, gdzie ma powstać przestrzeń produkcyjna o powierzchni 10 tys.mkw. O planach rozwoju stref ekonomicznych zarządzanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu i tym, co w praktyce oznacza projekt "cała Polska strefą ekonomiczną" - mówi Marcin Chludziński, prezes ARP.

REKLAMA

Rok 2017 zamknęliśmy kwotą 5,5 mld zł deklarowanych nakładów inwestycyjnych. Rok 2018 zaczynamy z dużym impetem - mówi Marcin Chludziński, prezes ARP.

ARP wydała już 19 zezwoleń na działalność w strefach ekonomicznych, czyli 360 mln zł nakładów inwestycyjnych. Są to zezwolenia przede wszystkim dla polskich małych i średnich przedsiębiorstw, reprezentujących zróżnicowane branże, np. związane z innowacyjnymi technologiami, jak i produkcją czy przetwórstwem.

Nowe wyzwania przed ARP w tym roku stawia nowa ustawa związana z funkcjonowaniem obszarów specjalnych stref. Jak mówi prezes Chludziński, dotyczy to zwłaszcza regionów wschodniej Polski - Podkarpacia czy Lubelszczyzny. - Będziemy obsługiwać zarówno te zezwolenia, które już zostały udzielone, jak i tymi, które mają być udzielane w ramach nowej ustawy. Jest ona absolutnie  przełomowa, bo na każdym gruncie czy to prywatnym, samorządowym czy strefowym na terenie całej Polski będzie można skorzystać z preferencji podatkowej. Cała Polska staje się terenem wielkich szans inwestycyjnych.

 ARP w 2018 zamierza skupić się na terenach, gdzie jest duży potencjał inwestycyjny, ale też zwiększyć ich szanse. Takim miejscem jest np. Radom, gdzie ma powstać przestrzeń produkcyjna o powierzchni 10 tys.mkw. Przestrzenie magazynowe mają powstać także w Stalowej Woli i Mielcu. Negocjowane jest też przejęcie Starachowickiej Strefy Ekonomicznej w struktury ARP.

Przeczytaj również: Więcej inwestycji w radomskiej podstrefie

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA