PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Coca-Cola HBC Polska uruchomiła magazyn w Radzyminie

  • www.portalspozywczy.pl
  • 26 maj 2014 16:12

23. maja br. Coca-Cola HBC Polska otworzyła w zakładzie produkcyjnym w Radzyminie k. Warszawy w pełni zautomatyzowany magazyn. Jest to część planu inwestycyjnego spółki wartego ponad 170 mln zł, który realizowany był w ciągu ostatnich trzech lat.

REKLAMA

Symbolicznego naciśnięcia guzika uruchamiającego nowe systemy dokonali Dimitris Lois, dyrektor generalny Coca-Cola Hellenic i Janusz Piechociński, polski wicepremier i minister gospodarki.

W wyniku wdrożenia trzyletniego program inwestycyjnego zakład w Radzyminie uzyskał wzrost mocy produkcyjnych o niemal 60 proc. i spodziewaną poprawę jakości obsługi klienta dzięki 17-procentowemu wzrostowi możliwości bezpośrednich dostaw do klientów. Jednocześnie inwestycje te - jedne z największych w całej grupie Coca-Cola Hellenic - znacząco poprawiają bezpieczeństwo pracy dzięki eliminacji ruchu wózków widłowych i podnoszą już wysokie standardy ekologiczne dzięki unowocześnieniu systemów oczyszczania wody i ścieków.

- Jesteśmy liderem w wielu kategoriach polskiego rynku napojów - a naszą ambicją jest dalsze umocnienie tej pozycji. Dzisiejsza ceremonia wieńcząca trzyletni program inwestycyjny potwierdza naszą determinację, by stale inwestować w innowacje, technologię, wydajność i satysfakcję klientów. Co ważne, Radzymin jest drugim co do wielkości zakładem Coca-Cola Hellenic, a 40 proc. podukcji kierowanych jest na rynki zagraniczne - powiedział podczas konferencji Vitaliy Novikov, dyrektor generalny Coca-Cola HBC Polska.

Polska jest trzecim krajem w grupie Coca-Cola HBC wprowadzającym w pełni zautomatyzowany system produkcji i magazynowania. Dzięki całej inwestycji pojemność magazynów Coca-Cola HBC Polska wzrosła o 63 proc., zaś instalacja nowej linii produkcyjnej zwiększyła moce produkcyjne firmy o 59 proc.

Od maja 2011 r. inwestycje Coca-Cola HBC Polska w Radzyminie mające na celu zwiększenie potencjału produkcyjnego i dystrybucyjnego przekroczyły 170 mln zł. Główne obszary inwestycji to: zautomatyzowany magazyn (74 mln zł), nowa linia do napełniania Krones (64 mln zł), unowocześnienie infrastruktury (20 mln zł), wydatki inwestycyjne związane z rozszerzeniem oferty rynkowej (8 mln zł) oraz modernizacja stacji uzdatniania wody (4 mln zł), inwestycje w rozdmuch preform (1,9 mln zł) czy oczyszczanie ścieków (1,7 mln zł).  Cała trzyletnia inwestycja była prowadzona bez ani jednego dnia przerwy w produkcji.

Przy wydajności 32 tys. 2-litrowych butelek na godzinę, nowa linia Krones w Radzyminie jest jedną z najszybszych linii do napełniania butelek PET w Polsce. Efektywność jest uzyskiwana dzięki układowi combo, gdzie urządzenia do rozdmuchu i napełniania butelek są umieszczone obok siebie.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA