PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Coca-Cola HBC Polska uruchomiła magazyn w Radzyminie

  • www.portalspozywczy.pl
  • 26 maj 2014 16:12

23. maja br. Coca-Cola HBC Polska otworzyła w zakładzie produkcyjnym w Radzyminie k. Warszawy w pełni zautomatyzowany magazyn. Jest to część planu inwestycyjnego spółki wartego ponad 170 mln zł, który realizowany był w ciągu ostatnich trzech lat.

REKLAMA

Symbolicznego naciśnięcia guzika uruchamiającego nowe systemy dokonali Dimitris Lois, dyrektor generalny Coca-Cola Hellenic i Janusz Piechociński, polski wicepremier i minister gospodarki.

W wyniku wdrożenia trzyletniego program inwestycyjnego zakład w Radzyminie uzyskał wzrost mocy produkcyjnych o niemal 60 proc. i spodziewaną poprawę jakości obsługi klienta dzięki 17-procentowemu wzrostowi możliwości bezpośrednich dostaw do klientów. Jednocześnie inwestycje te - jedne z największych w całej grupie Coca-Cola Hellenic - znacząco poprawiają bezpieczeństwo pracy dzięki eliminacji ruchu wózków widłowych i podnoszą już wysokie standardy ekologiczne dzięki unowocześnieniu systemów oczyszczania wody i ścieków.

- Jesteśmy liderem w wielu kategoriach polskiego rynku napojów - a naszą ambicją jest dalsze umocnienie tej pozycji. Dzisiejsza ceremonia wieńcząca trzyletni program inwestycyjny potwierdza naszą determinację, by stale inwestować w innowacje, technologię, wydajność i satysfakcję klientów. Co ważne, Radzymin jest drugim co do wielkości zakładem Coca-Cola Hellenic, a 40 proc. podukcji kierowanych jest na rynki zagraniczne - powiedział podczas konferencji Vitaliy Novikov, dyrektor generalny Coca-Cola HBC Polska.

Polska jest trzecim krajem w grupie Coca-Cola HBC wprowadzającym w pełni zautomatyzowany system produkcji i magazynowania. Dzięki całej inwestycji pojemność magazynów Coca-Cola HBC Polska wzrosła o 63 proc., zaś instalacja nowej linii produkcyjnej zwiększyła moce produkcyjne firmy o 59 proc.

Od maja 2011 r. inwestycje Coca-Cola HBC Polska w Radzyminie mające na celu zwiększenie potencjału produkcyjnego i dystrybucyjnego przekroczyły 170 mln zł. Główne obszary inwestycji to: zautomatyzowany magazyn (74 mln zł), nowa linia do napełniania Krones (64 mln zł), unowocześnienie infrastruktury (20 mln zł), wydatki inwestycyjne związane z rozszerzeniem oferty rynkowej (8 mln zł) oraz modernizacja stacji uzdatniania wody (4 mln zł), inwestycje w rozdmuch preform (1,9 mln zł) czy oczyszczanie ścieków (1,7 mln zł).  Cała trzyletnia inwestycja była prowadzona bez ani jednego dnia przerwy w produkcji.

Przy wydajności 32 tys. 2-litrowych butelek na godzinę, nowa linia Krones w Radzyminie jest jedną z najszybszych linii do napełniania butelek PET w Polsce. Efektywność jest uzyskiwana dzięki układowi combo, gdzie urządzenia do rozdmuchu i napełniania butelek są umieszczone obok siebie.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA