PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Colliers pośredniczył w wynajmie 580 tys. mkw. powierzchni magazynowych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 mar 2012 12:34

Colliers osiągnął pozycję lidera na rynku powierzchni magazynowych w Polsce i na terenie całej Europy Wschodniej. Firma zajmuje także czołowe miejsce w regionie CEE pod względem udziału w rynku powierzchni biurowych. Rok 2012 również zapowiada się dla Colliers International optymistycznie.

REKLAMA

Rok 2011 był absolutnie rekordowy dla działu powierzchni logistycznych i przemysłowych Colliers w Polsce, który pośredniczył w wynajmie 580 tys. mkw. powierzchni, najwięcej w historii działu. Colliers International uczestniczył w największych transakcjach na rynku magazynowym na terenie Czech, m.in. w wynajmie powierzchni dla Fast CR - 30 tys. mkw., PST CLC (czołowa czeska firma świadcząca usługi logistyczne i celne) - 29 tys. mkw. oraz dla ModusLink (lider w sektorze rozwiązań e-Business) - 27 tys. mkw. Wszystkie transakcje działu w regionie CEE zapewniły Colliers 43 proc. udział w rynku regionalnym.

Udział zespołów Colliers zajmujących się powierzchnią biurową w rynku we wszystkich państwach regionu (Czechy, Rumunia, Węgry, Albania, Bułgaria, Chorwacja, Grecja, Montenegro, Słowacja, Serbia, Rosja, Ukraina, Łotwa, Estonia i Litwa) wyniósł 25 proc., jeśli chodzi o reprezentację najemcy.

Rumuński oddział Colliers został liderem rynku powierzchni biurowych w 2011 r. z największą transakcją zawartą w historii kraju - 27,3 tys. mkw. wynajętych dla Premia Med w Bukareszcie (pierwszy budynek biurowy przekształcony na szpital).

Colliers International na Węgrzech był jednym z doradców Trigranit przy sprzedaży Millenium Towers w Budapeszcie. 74 proc. udziałów tego kompleksu biurowego o powierzchni 70 tys. mkw. zakupił Heitman, a transakcja stała się sztandarowym przedsięwzięciem w skali kraju.

Oddziały Colliers w Bułgarii i Rumunii są niekwestionowanymi liderami rynku biurowego oraz inwestycji. Wolumen transakcji przeprowadzonych przez bułgarską Grupę Usług Inwestycyjnych osiągnął pułap 44 mln euro, a dział powierzchni biurowych Colliers w tym kraju wynajął łącznie ponad 20 tys. mkw. powierzchni.

Dział powierzchni handlowych Colliers na Ukrainie wynajął w zeszłym roku 243 tys. mkw. powierzchni w następujących centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych: Marmolade w Kijowie, Forum we Lwowie, Kyiv Mall w Kijowie, River Mall w Kijowie oraz Raion w Kijowie.

Oddział Colliers w Moskwie przoduje na rynku nieruchomości handlowych w Rosji. Tamtejszy dział powierzchni logistycznych i przemysłowych wynajął w ciągu 2011 roku 308 tys. mkw., a dział zarządzania nieruchomościami i majątkiem spółek wygrał rekordową liczbę projektów, których łączna powierzchnia wyniosła 180 tys. mkw.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na kompleksową obsługę klientów, Colliers International uruchomił w regionie Europy Wschodniej nowe usługi. Są to: dział certyfikacji zielonych budynków; dział powierzchni biurowych | reprezentacja właściciela (Polska); obsługa marketingowa projektów (projekty biurowe i handlowe oraz nieruchomości wystawione na sprzedaż); zarządzanie procesem wykończenia wnętrz (nieruchomości handlowe i biurowe); zarządzanie relokacją biznesu; doradztwo planistyczne i architektoniczne; dział powierzchni handlowych | reprezentacja najemcy (Rosja).

  • Grisha 2012-03-14 21:03:58


    Jartom to silna marka za którą stoją doświedczeni ludzie. Inni też nie śpią, więc jest ciekawie.  • kupisz 2012-03-14 12:40:09
    Niezły wynik, ale jak to wygląda wartościowo? Widzę, że aktywny na rynku jest Jartom. Liczba zawieranych transakcji jest imponująca - zarówno sprzedażowych. Jakich wydarzeń się spodziewacie? Jartom będzie liderem?

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA