PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Colliers pośredniczył w wynajmie 580 tys. mkw. powierzchni magazynowych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 mar 2012 12:34

Colliers osiągnął pozycję lidera na rynku powierzchni magazynowych w Polsce i na terenie całej Europy Wschodniej. Firma zajmuje także czołowe miejsce w regionie CEE pod względem udziału w rynku powierzchni biurowych. Rok 2012 również zapowiada się dla Colliers International optymistycznie.

REKLAMA

Rok 2011 był absolutnie rekordowy dla działu powierzchni logistycznych i przemysłowych Colliers w Polsce, który pośredniczył w wynajmie 580 tys. mkw. powierzchni, najwięcej w historii działu. Colliers International uczestniczył w największych transakcjach na rynku magazynowym na terenie Czech, m.in. w wynajmie powierzchni dla Fast CR - 30 tys. mkw., PST CLC (czołowa czeska firma świadcząca usługi logistyczne i celne) - 29 tys. mkw. oraz dla ModusLink (lider w sektorze rozwiązań e-Business) - 27 tys. mkw. Wszystkie transakcje działu w regionie CEE zapewniły Colliers 43 proc. udział w rynku regionalnym.

Udział zespołów Colliers zajmujących się powierzchnią biurową w rynku we wszystkich państwach regionu (Czechy, Rumunia, Węgry, Albania, Bułgaria, Chorwacja, Grecja, Montenegro, Słowacja, Serbia, Rosja, Ukraina, Łotwa, Estonia i Litwa) wyniósł 25 proc., jeśli chodzi o reprezentację najemcy.

Rumuński oddział Colliers został liderem rynku powierzchni biurowych w 2011 r. z największą transakcją zawartą w historii kraju - 27,3 tys. mkw. wynajętych dla Premia Med w Bukareszcie (pierwszy budynek biurowy przekształcony na szpital).

Colliers International na Węgrzech był jednym z doradców Trigranit przy sprzedaży Millenium Towers w Budapeszcie. 74 proc. udziałów tego kompleksu biurowego o powierzchni 70 tys. mkw. zakupił Heitman, a transakcja stała się sztandarowym przedsięwzięciem w skali kraju.

Oddziały Colliers w Bułgarii i Rumunii są niekwestionowanymi liderami rynku biurowego oraz inwestycji. Wolumen transakcji przeprowadzonych przez bułgarską Grupę Usług Inwestycyjnych osiągnął pułap 44 mln euro, a dział powierzchni biurowych Colliers w tym kraju wynajął łącznie ponad 20 tys. mkw. powierzchni.

Dział powierzchni handlowych Colliers na Ukrainie wynajął w zeszłym roku 243 tys. mkw. powierzchni w następujących centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych: Marmolade w Kijowie, Forum we Lwowie, Kyiv Mall w Kijowie, River Mall w Kijowie oraz Raion w Kijowie.

Oddział Colliers w Moskwie przoduje na rynku nieruchomości handlowych w Rosji. Tamtejszy dział powierzchni logistycznych i przemysłowych wynajął w ciągu 2011 roku 308 tys. mkw., a dział zarządzania nieruchomościami i majątkiem spółek wygrał rekordową liczbę projektów, których łączna powierzchnia wyniosła 180 tys. mkw.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na kompleksową obsługę klientów, Colliers International uruchomił w regionie Europy Wschodniej nowe usługi. Są to: dział certyfikacji zielonych budynków; dział powierzchni biurowych | reprezentacja właściciela (Polska); obsługa marketingowa projektów (projekty biurowe i handlowe oraz nieruchomości wystawione na sprzedaż); zarządzanie procesem wykończenia wnętrz (nieruchomości handlowe i biurowe); zarządzanie relokacją biznesu; doradztwo planistyczne i architektoniczne; dział powierzchni handlowych | reprezentacja najemcy (Rosja).

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Grisha 2012-03-14 21:03:58


    Jartom to silna marka za którą stoją doświedczeni ludzie. Inni też nie śpią, więc jest ciekawie.  • kupisz 2012-03-14 12:40:09
    Niezły wynik, ale jak to wygląda wartościowo? Widzę, że aktywny na rynku jest Jartom. Liczba zawieranych transakcji jest imponująca - zarówno sprzedażowych. Jakich wydarzeń się spodziewacie? Jartom będzie liderem?

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA