PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Coraz więcej firm przychylnie patrzy na gdański port. Skorzystają magazyny

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 02 lis 2017 14:00

Coraz więcej firm przychylnie patrzy na gdański port. Skorzystają magazyny Sesja „Porty, logistyka, magazyny” podczas Property Forum Trójmiasto 2017

Trójmiejski rynek magazynowo-logistyczny rozwijał się do tej pory dość leniwie. Teraz zrobił duży postęp, a to dopiero początek. Coraz więcej firm przychylnie patrzy na gdański terminal. - Jesteśmy na fali wznoszącej – mówią uczestnicy sesji „Porty, logistyka, magazyny” podczas Property Forum Trójmiasto 2017.

REKLAMA

2016 rok okazał się rekordowy pod względem podaży i popytu, a ten rok zapowiada się równie dobrze.

- W Trójmieście dużo się buduje, ale i dużo wynajmuje – mówi Mateusz Iłowiecki, starszy konsultant w dziale powierzchni magazynowo-przemysłowych, JLL. - Często powierzchnie wynajmowane są na długo przed końcem budowy obiektu. Głównymi odbiorcami trójmiejskich powierzchni magazynowych są operatorzy logistyczni (ponad 50 proc. wszystkich najemców), korzystający z portów.

Choć Trójmiasto nie jest czołową lokalizacją dla magazynowych inwestycji w naszym kraju, inwestorzy i deweloperzy nie lekceważą tego miejsca.

- Kluczowymi obszarami, które chcieliśmy zaktywizować, są: port i strefa przylotniskowa, którą chcieliśmy otworzyć dla inwestorów – także z sektora przemysłowego – mówi Alan Aleksandrowicz, prezes zarządu Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego.

W procesie pozyskiwania inwestorów gdańska agencja stawia m.in. na elastyczne podejście, jeśli chodzi o warunki formalne transakcji - umowy dzierżawy. - Staramy się, by transakcje pozyskania gruntu „kroić” pod potrzeby każdego projektu – tłumaczy Alan Aleksandrowicz. - Tym przekonujemy inwestorów.

Port w centrum

Najszybciej rozwijającym portem - i to na skalę międzynarodową – stał się Port Północny. Choć historia jego powstawania sięga lat 70. ubiegłego wieku, jednym z kamieni milowych w jego działalności było otwarcie terminala DCT Gdańsk w październiku 2007 r.

- Po tych wydarzeniach i decyzji armatorów o zawinięciach do portu, po raz pierwszy w historii na Bałtyk wpłynęły ogromne statki kontenerowe, co zmieniło strukturę logistyki w środkowej Europie – wspomina Dominik Landa, dyrektor handlowy DCT Gdańsk SA. - W zeszłym roku otworzyliśmy kolejną fazę naszej inwestycji: podwoiliśmy możliwości przeładunkowe i będziemy dalej inwestować. Rośniemy bardzo szybko – zarówno jako terminal, jak i port w Gdańsku, a za tym rośnie też znaczenie aglomeracji.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA