PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Cormay buduje w ramach SSE

  • Autor: PAP
  • 26 lis 2014 08:15

Firma PZ Cormay, produkująca głównie odczynniki diagnostyczne, rozpoczęła budowę nowej fabryki na terenie specjalnej strefy ekonomicznej w Lublinie. Inwestycja pochłonie ok. 40 mln zł. Ma być tu produkowany m.in. innowacyjny analizator krwi.

REKLAMA

Kamień węgielny pod budowę centrum produkcyjnego Cormay został wmurowany uroczyście we wtorek. "Fabryka, która tu powstanie, będzie produkować analizatory do badań krwi, które są zlecane przez lekarzy, chodzi o badania zarówno tradycyjne jak i innowacyjne" - powiedział prezes PZ Cormay Janusz Płocica.

Na terenie strefy powstanie wielofunkcyjny budynek o powierzchni użytkowej 4,3 tys. mkw., w którym znajdować się będą specjalnie zaprojektowane i wyposażone pomieszczenia do produkcji odczynników i urządzeń diagnostycznych, laboratorium kontrolne, jak też pomieszczenia do prowadzenia działalności badawczej. Ma tu powstać m.in. komora o wysokiej temperaturze i wysokiej wilgotności do opracowywania nowych wyrobów dla klientów spółki z regionów tropikalnych.

Inwestycja będzie kosztować około 40 mln zł. 35 proc. nakładów stanowić będzie dofinasowanie ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a pozostała kwota to wkład własny spółki.

Centrum produkcyjne ma być wybudowane do listopada 2015 r. Do nowej fabryki przeniesiona zostanie dotychczasowa produkcja Cormay prowadzona w zakładzie w Maryninie pod Lublinem. "Marynin jest naszym historycznym miejscem, gdzie rozpoczynaliśmy produkcję. Nie spełnia on już wymogów konkurencji i naszej pozycji na globalnym rynku" - dodał Płocica.

Oprócz produkowanych odczynników stosowanych do badań diagnostycznych m.in. w chemii klinicznej i hematologii, w nowej fabryce będzie produkowana aparatura medyczna do diagnostyki, w tym innowacyjny analizator krwi o nazwie BlueBox.

Analizator ten - wymyślony i skonstruowany przez Cormay - będzie przeznaczony do użytku w gabinetach lekarskich; umożliwiać ma badanie krwi w ciągu kilkunastu minut, bez konieczności wysyłania pacjenta do laboratorium. "Jesteśmy jedną z pierwszych firm, która takie urządzenia dostarczy. Będzie to jedno z najlepszych urządzeń w tej klasie na rynku światowym" - zaznaczył Płocica.

W centrum produkcyjnym Cormay pracować będzie łącznie ok. 150 osób, w tym utworzonych zostanie ok. 20 nowych miejsc pracy.

PZ Cormay jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych. Od 27 lat firma ta produkuje testy in vitro dla chemii klinicznej, elektroforezy, hematologii, koagulologii, immunologii. Ma też w ofercie automatyczne analizatory biochemiczne, hematologiczne, immunologiczne oraz zautomatyzowane systemy do analizy parazytologicznej i elektroforezy, a także próżniowy system pobierania krwi. Swoje produkty eksportuje do wielu krajów na całym świecie.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA