PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Czarnogóra nie dla OT Logistics

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 kwi 2017 16:08

Czarnogóra nie dla OT Logistics Fot. Fotolia

Czarnogórska Rada ds. Prywatyzacji anulowała przetargi na sprzedaż udziałów w Porcie w Barze oraz przewoźniku kolejowym AD Montecargo.

REKLAMA

Czarnogórska Rada ds. Prywatyzacji wyraziła zamiar anulowania przetargów na sprzedaż udziałów w spółkach Luka AD Bar, operatorze największego w Czarnogórze portu, oraz AD Montecargo, kolejowym przewoźniku cargo. Grupa OT Logistics, która zakończyła w marcu negocjacje w sprawie nabycia udziałów w obu spółkach, przyjmuje decyzję władz Czarnogóry z zaskoczeniem.

O swej decyzji Rada ds. Prywatyzacji poinformowała podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. Zamiar anulowania przetargu przez Radę ds. Prywatyzacji jest dla OT Logistics zupełnie niezrozumiały w świetle dotychczasowego przebiegu postępowania i zakończonych porozumieniem negocjacji. Wszelkie dodatkowe informacje zostaną przekazane po zbadaniu sprawy przez spółkę i uzyskaniu wyjaśnień od strony czarnogórskiej.

- Decyzja nowego rządu Czarnogóry jest dla nas zaskoczeniem, szczególnie w kontekście pełnej transparentności procesu prywatyzacji. Negocjacje w sprawie zakupu udziałów zostały zakończone w marcu i nie otrzymywaliśmy wcześniej żadnych sygnałów o możliwości anulowania transakcji - mówi Zbigniew Nowik, prezes zarządu OT Logistics.

- Obecnie badamy sprawę i będziemy informować rynek o zaistniałej sytuacji po uzyskaniu pełniejszej informacji od naszych partnerów z Czarnogóry - dodaje.

Grupa OT Logistics zakończyła negocjacje z rządem Czarnogóry w sprawie nabycia udziałów w porcie w Barze oraz w AD Montecargo pod koniec marca. Na podstawie dokonanych ustaleń OT Logistics miało nabyć 30 proc. udziałów w Luka AD Bar za 8,52 mln euro oraz 51 proc. udziałów w AD Montecargo za 2,5 mln euro. Dodatkowo spółka zobowiązała się do przeprowadzenia w obu spółkach programów inwestycyjnych i modernizacyjnych wartych w sumie ok. 17,45 mln euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA