PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

"Czarny piątek" i "cyfrowy poniedziałek" - szał zakupów i wyzwanie dla logistyki

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 lis 2016 15:20

"Czarny piątek" i "cyfrowy poniedziałek" - szał zakupów i wyzwanie dla logistyki Magdalena Szulc, dyrektor Segro na Europę Centralną

Przedświąteczny szczyt zakupowy przypadający pomiędzy Black Friday (25 listopada) i Cyber Monday (28 listopada) oraz rosnąca w tym czasie aktywność konsumentów stanowi bardzo duże wyzwanie logistyczne.

REKLAMA

Rekordowe wyniki sprzedaży w tym czasie są zjawiskiem widocznym w szczególności na tak dojrzałych rynkach, jak amerykański i brytyjski. Trendy obserwowane w tych krajach pozwalają stwierdzić, że z każdym rokiem, w czasie przedświątecznego sezonu zakupowego udział e-sklepów w handlu ogółem będzie coraz większy. Na znaczeniu zyskają zatem firmy odpowiedzialne za dostawę zamówienia do klienta. 

Według danych zgromadzonych przez firmę ComScore w trakcie ubiegłorocznego Cyber Monday wartość towarów zakupionych w sieci przekroczyła w USA poziom 3,1 mld dolarów – jest to kwota o około 20 proc. wyższa niż w 2014 roku. Podobny trend wzrostowy widoczny był także w Europie.

Jak wynika z informacji zebranych przez IMRG, w 2015 roku na terenie Wielkiej Brytanii, w trakcie czterech dni pomiędzy Black Friday i Cyber Monday, e-konsumenci wydali łącznie 3,3 mld funtów – to o ponad 34 proc. więcej niż w 2014 roku. Zachowania obserwowane na rynku amerykańskim i brytyjskim w czasie Black Friday i Cyber Monday coraz częściej jednak widoczne są także w innych krajach, w tym również w Polsce. Zwiększająca się w tym czasie wielkość wolumenu towarów dostarczanych do klientów wymaga nie tylko dużej efektywności operacyjnej przedsiębiorstw odpowiedzialnych za obsługę zamówień, ale przede wszystkim elastyczności i właściwego planowania w kontekście lokalizacji centrów magazynowych.

- Obecnie w portfolio klientów Segro aż 20 proc. stanowią operatorzy logistyczni, z kolei 9 proc. to firmy z segmentu pocztowo-kurierskiego. Spodziewamy się, że w najbliższych latach odsetek ten może jednak ulec zwiększeniu. W kontekście Polski, dla inwestycji dedykowanych branży logistycznej, ważnymi czynnikami, które wpływają na niesłabnące zainteresowanie naszym krajem są między innymi strategiczna lokalizacja w sercu Europy, a także rozwijająca się sieć nowoczesnych dróg i autostrad. Czynnik ten był z pewnością istotny m.in. dla sfinalizowania umowy pomiędzy Segro i DPD Polska w ramach realizacji projektu built to suit (BTS) obejmującego budowę terminalu typu cross-dock na terenie Segro Logistics Park Poznań, Komorniki. Obiekt jest zlokalizowany przy jednej z głównych tras tranzytowych łączących Europę Zachodnią oraz Wschodnią i został w pełni dostosowany do potrzeb działalności branży kurierskiej – jest wyposażony w 80 bram kurierskich, 40 doków, a także parking dla ponad 60 samochodów osobowych oraz ponad 100 pojazdów ciężarowych i busów - tłumaczy Magdalena Szulc, dyrektor Segro na Europę Centralną.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA