PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Czas na ogólnokrajową ekspansję

  • Autor: Propertynews.pl
  • 05 sty 2017 13:05

Czas na ogólnokrajową ekspansję Jerzy Czajkowski, pełnomocnik ds. inwestycji, 7R Logistic

Najpierw Kraków, potem Gdańsk, teraz czas na kolejne miasta i nowe wyzwania. 7R Logistic, po świetnym roku 2016, szykuje ekspansję na polskim rynku magazynowym.

REKLAMA

- Rok 2016 był pełen wyzwań i pracy dla 7R Logistic. Udowodnił jednak, że konsekwentna polityka inwestycyjna i ciężka praca prowadzi do sukcesu komercyjnego – zdobyliśmy nagrodę branżową Prime Property Prize - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Jerzy Czajkowski, pełnomocnik ds. inwestycji, 7R Logistic.

Jak dodaje, dużym sukcesem była sprzedaż magazynów o powierzchni 77 tys. mkw. na rzecz CBRE Global Investors. - Przed rokiem współwłaścicielem magazynów została firma Hillwood Europe, europejskie ramię inwestycyjne amerykańskiego funduszu Hillwood Investment Properties, który teraz sprzedaje część swojego portfela – w tym, wspólnie z 7R, trójmiejskie obiekty - dodaje.

- W drugim Parku Logistycznym – Kraków Kokotów-Brzegi największym wyzwaniem na 2016 rok było zapewnienie wsparcia logistycznego podczas Światowych Dni Młodzieży. W trakcie wydarzenia, na terenie podkrakowskich Brzegów powstało niemal 2,5-milionowe miasto z pełnymi udogodnieniami i infrastrukturą. Z Centrum Logistyczno-Magazynowego 7R Logistic Kraków Kokotów Brzegi, wydano w tym czasie ponad 17 mln sztuk towarów - komentuje.

Ten rok był zaledwie początkiem wielkich zmian. W planach 7R jest potężna ekspansja. - W najbliższym czasie jednym z największych projektów jest rozbudowa Parku Logistycznego Kraków Kokotów. Na terenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej, na której powstaje park, docelowo wybudujemy około 150 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Zakończenie budowy drugiego budynku, o powierzchni 15 tys. mkw., planowane jest na I kwartał 2017 r. Rozpoczynamy również kolejne inwestycje w Parku. Obecnie powstaje m.in. dedykowana hala produkcyjna w formule BTS, o powierzchni ponad 5,7 tys. mkw. dla Teekanne, jednego z największych producentów herbaty w Europie. Kolejne inwestycje, które powstaną to Centrum Logistyczne Kraków – Kokotów IV i V o powierzchni 21 tys. mkw. i 25 tys. mkw. a także Centrum Logistyczne Gdańsk-Kowale V i VI - wylicza Jerzy Czajkowski.

- Oprócz magazynów w Krakowie, równolegle rozwijamy również Park Logistyczny w Gdańsku-Kowalach. Obecnie trwa budowa piątego obiektu, który będzie miał 32 tys. mkw. i zostanie oddany do użytku w I kwartale 2017 r , do którego już zapraszamy klientów. W przyszłym roku ruszy budowa kolejnego szóstego magazynu w tej lokalizacji - dodaje.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA