PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Cztery firmy chcą zainwestować 56 mln zł w ŁSSE

  • Autor: PAP
  • 07 maj 2014 14:03

Digital One BPO, Epicom, Logiq Rożko oraz Organika-Car otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Władze Strefy liczą, że rok 2014 będzie rekordowy pod względem liczby wydanych zezwoleń.

REKLAMA

Cztery firmy, które otrzymały zezwolenia mają zainwestować w sumie co najmniej 56 mln zł i utworzyć co najmniej 105 nowych miejsc pracy - powiedział w środę PAP rzecznik ŁSSE Marcin Kwintkiewicz.

To pierwsze zezwolenia wydane w tym roku w ŁSSE, ale jej władze liczą, że 2014 rok będzie rekordowym pod tym względem. Dotychczas najwięcej zezwoleń dla inwestorów - 25 - wydano w 2010 roku.

"W tej chwili prowadzimy rozmowy z blisko 30 potencjalnymi inwestorami. Na liście są globalne koncerny, ale jest też wiele firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. To bardzo cieszy, bo stopniowo obalamy mit mówiący, że specjalne strefy ekonomiczne są tylko dla dużych podmiotów - u nas 48 proc. inwestorów to małe i średnie firmy" - powiedział PAP prezes ŁSSE Tomasz Sadzyński.

Sadzyński podkreślił, że niemal połowa projektów to reinwestycje. "Oznacza to, że inwestorzy czują się w strefie dobrze, bezpiecznie i chcą właśnie tu rozwijać swój biznes" - dodał.

Spółka Digital One BPO będzie najemcą powierzchni biurowych w zrewitalizowanej fabryce Grohmana - siedzibie ŁSSE przy ul. Tymienieckiego w Łodzi. Spółka zajmująca się m.in. tworzeniem stron internetowych, e-sklepów, aplikacji internetowych i mobilnych, a także innych rozwiązań IT, chce zainwestować co najmniej 1,5 mln zł (do 31 marca 2019 roku). Zatrudnienie w niej znajdzie co najmniej 15 osób.

Spółka Epicom zajmująca się dystrybucją produktów higienicznych na rzecz dużych sieci handlowych, zainwestuje w podstrefie Kleszczów co najmniej 16,5 mln zł. Zatrudnienie znajdzie tam 30 pracowników (do końca 2016 roku).

Logiq Rożko ma wybudować Centrum Dystrybucyjne w podstrefie w Koluszkach. Spółka świadczyć będzie usługi outsourcingowe w zakresie dystrybucji wyrobów wyposażenia łazienek, m.in.: usługi logistyczne w zakresie dostaw, konfekcjonowania wyrobów, etykietowania i organizacji transportu docelowego. Logiq Rożko zainwestuje co najmniej 18 mln zł i zatrudni przynajmniej 30 pracowników (do końca 2015 r.).

Natomiast spółka Organika-CAR (z Grupy Kapitałowej Organika SA), która działa na rynku eksploatacyjnych płynów samochodowych oraz chemii gospodarczej, zamierza zainwestować w rozbudowę swojego zakładu w Łodzi co najmniej 20 mln zł oraz zwiększyć zatrudnienie o minimum 30 osób.

W ub. roku ŁSSE wydała w sumie 19 nowych zezwoleń dla firm, które zadeklarowały zainwestowanie ponad 422 mln zł, utworzenie 937 nowych miejsc pracy i utrzymanie 4100 etatów.

Łódzka Strefa składa się z 45 podstref w 3 województwach: łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim. Przez 17 lat istnienia wydała 241 zezwoleń na działalność. Firmy zrealizowały w niej inwestycje o wartości ponad 10,8 mld zł, dzięki którym powstało prawie 29 tys. miejsc pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA