PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dan Cake Polonia rozbuduje zakład produkcyjny

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 sty 2013 11:57

Dan Cake Polonia rozbuduje zakład produkcyjny

W ubiegłym tygodniu Rada Ministrów podjęła decyzję o rozszerzeniu krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE). Głównym celem poszerzenia krakowskiej Strefy jest przyciągnięcie do regionu nowych inwestorów, a co za tym idzie inwestycji, które przyczynią się do jego rozwoju.

REKLAMA

- Inwestycja Dan Cake Polonia obejmie rozbudowę i modernizację zakładu produkcyjnego w siedzibie firmy w Chrzanowie - mówi Małgorzata Chudzik, prokurent firmy Dan Cake Polonia.

- Na terenie prawie 8 ha powstanie nowa hala produkcyjna w której zainstalujemy nowoczesną linię technologiczną do produkcji naszych wyrobów. Nowa linia to prawdziwy powód do dumy - to innowacyjne, niestosowane do tej pory w skali świata rozwiązania technologiczne. Zastosowanie nowoczesnej technologii pozwoli na bardziej optymalną kosztowo produkcję, umożliwi nam większą oszczędność energii podczas tego procesu i tym samym pozwoli stać się przedsiębiorstwem bardziej przyjaznym środowisku naturalnemu - deklaruje Małgorzata Chudzik.

Dzięki zastosowaniu w procesie produkcji najbardziej zaawansowanych technologii Dan Cake Polonia wyróżni się spośród konkurencji i zyska przewagę wśród producentów gotowych wyrobów piekarskich.

Nowe inwestycje to jednak szansa na rozwój nie tylko dla firm, ale przede wszystkim - całego regionu. - Nowa inwestycja, przez wzgląd na jej szeroki zasięg, będzie kreować rozwój firm z otoczenia biznesowego spółek biorących udział w projekcie i w ten sposób przyczyni się do aktywizacji gospodarczej całego regionu. Zgodnie z założeniami projektu, na przestrzeni kolejnych lat planuje się utworzenie co najmniej 2 500 nowych miejsc pracy. Dan Cake Polonia zatrudni około 50 osób - mówi prokurent z firmy Dan Cake Polonia.

Rozporządzenie Rady Ministrów wejdzie w życie z dniem 31 stycznia. Firmy już teraz są jednak gotowe, aby wdrożyć swój projekt. Termin realizacji inwestycji będzie zależny od poszczególnych inwestorów - Realizację inwestycji Dan Cake Polonia planujemy zakończyć w 3. kwartale tego roku - dodaje Chudzik.

Dan Cake Polonia to czołowy producent ciast i gotowych wyrobów piekarskich w Polsce.

 

 

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA