PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

DB Schenker uruchomił najbardziej ekologiczny terminal dystrybucyjny w Polsce

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 wrz 2014 17:21

DB Schenker uruchomił najbardziej ekologiczny terminal dystrybucyjny w Polsce

DB Schenker Logistics uruchomił ostatnio nowy terminal pod Białymstokiem. Obiekt jest wyposażony w nowoczesne rozwiązania techniczne przyjazne środowisku. Inwestycja w Białymstoku stanowi ważny element w krajowej i europejskiej sieci dystrybucyjnej DB Schenker. Zwiększy zarówno bezpieczeństwo przesyłek, jak i efektywność sieci logistycznej oraz jakość usług.

REKLAMA

- Zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju dbamy, aby nasze procesy były jak najbardziej efektywne i ekologiczne. Staramy się minimalizować negatywny wpływ na otoczenie - mówi Janusz Górski, prezes DB Schenker Logistics w Polsce.

- Nasza misja brzmi: Dostarczamy Przyszłość - a to oznacza zarówno przyszłość pracowników, partnerów biznesowych, jak i lokalnych społeczności. Inwestujemy w nowoczesne terminale przyjazne środowisku oraz promujemy bezpieczną i ekologiczną jazdę wśród naszych przewoźników i kurierów. Naszym klientom oferujemy ekologiczne rozwiązania. Koncentrujemy się na lepszym wykorzystaniu zasobów, co stanowi kluczowy element kultury Lean, którą budujemy w naszej firmie - dodaje Janusz Górski.

Dotychczasowy białostocki terminal zlokalizowany był w mieście. Nowe położenie w odległości ok. 10 km od Białegostoku zmniejszy natężenie ruchu na ulicach, co jest korzyścią dla mieszkańców i wpisuje się w strategię odpowiedzialności społecznej DB Schenker Logistics.

- Inwestycje, takie jak ta prowadzona przez DB Schenker Logistics, wzmacniają konkurencyjność naszego regionu. Województwo podlaskie jest jednym z czterech regionów Polski położonych wzdłuż zewnętrznej granicy Unii Europejskiej i stanowi dla polskiego biznesu naturalną bramę na wschód. Cieszymy się, że firma DB Schenker Logistics zdecydowała się wykorzystać naszą przewagę konkurencyjną do wzmocnienia swojej sieci połączeń krajowych i międzynarodowych - mówi Maciej Żywno, wojewoda Podlaski.

Obiekt został zaprojektowany z uwzględnieniem nowoczesnych rozwiązań przyjaznych środowisku, z myślą o oszczędności energii, redukcji emisji CO2, efektywnej gospodarce wodnej i cieplnej.

- Terminal jest wyposażony w lampy LED-owe i solarne, co pozwala na ograniczenie emisji CO2 o ponad 30 ton rocznie. Kolektory słoneczne na dachu części biurowej umożliwiają podgrzewanie wody użytkowej. Terminal magazynuje także ponad 7000 litrów deszczówki, dzięki której można zmniejszyć zużycie wody wodociągowej. Konstrukcja budynku zapewnia optymalizację światła dziennego w pomieszczeniach, dobrą akustykę i jakość powietrza - wylicza Anatol Ostapczuk, szef operacyjny Oddziału Białystok w DB Schenker Logistics.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA