PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Deficyt gruntów nie powstrzyma inwestorów magazynowych

  • Autor: Cezary Szczepański
  • 18 sty 2016 13:06

Deficyt gruntów nie powstrzyma inwestorów magazynowych Tomasz Lubowiecki

Pomimo braku terenów pod inwestycje, krakowski rynek magazynowy może przyjąć nowe projekty - uważa Tomasz Lubowiecki, prezes zarządu 7R Logistic.

REKLAMA

- Krakowski rynek nowoczesnych powierzchni magazynowych jest jednym z najmniej rozwiniętych na terenie Polski. Powodem jest niewielka ilość odpowiednich terenów inwestycyjnych, co wynika z ukształtowania terenu wokół miasta. Kolejną barierą jest bliskość Górnego Śląska, który charakteryzuje się dobrze rozwiniętym rynkiem magazynowym, co ma wpływ na pewne ograniczenie w rozwoju krakowskiego rynku. Kraków pozostaje więc rynkiem o znaczeniu raczej lokalnym, na którym największą rolę odgrywają firmy regionalne oraz operatorzy logistyczni prowadzący działalność w aglomeracji - tłumaczy w rozmowie z Propertynews.pl Tomasz Lubowiecki, prezes zarządu 7R Logistic.

Obecnie w Małopolsce najwięcej magazynów może powstawać w okolicach Krakowa. Prezes 7R wymienia takie lokalizacje, jak Skawina czy Wieliczka. Firma w ostatnim czasie zakończyła budowę obiektu o powierzchni 13,25 tys. mkw. w Kokotowie.

- Projekt został współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W ramach dofinansowania, w magazynie został wdrożony nowoczesny system do autoidentyfikacji i śledzenia towarów, oparty o technologię radiową RFID. Dobra lokalizacja obiektu pod względem komunikacji tzn. sąsiedztwo autostrady A4 oraz wschodniej części obwodnicy Krakowa, zapewnia szybkie i wygodne połączenie m.in. ze wszystkimi miastami południowej Polski czy międzynarodowym lotniskiem w Balicach - tłumaczy prezes Lubowiecki.

Jak zaznacza, to nie koniec nowych inwestycji w Kokotowie. - Docelowo planujemy stworzyć park magazynowy o powierzchni ok. 150 tys. mkw. Latem 2016 roku ruszają prace związane z dostarczeniem kolejnego obiektu, w którym najemcy odbiorą powierzchnię w IV kwartale 2016 roku - deklaruje.


Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA