PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Deficyt miejsc pod inwestycje to nie problem

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 mar 2016 10:06

Deficyt miejsc pod inwestycje to nie problem Maciej Madejak, Head of Business Development Poland, Goodman

Pomimo coraz większych komplikacji w znalezieniu dobrych gruntów pod nowe inwestycje magazynowe, Górny Śląsk pozostaje atrakcyjną destynacją dla takich projektów. - Górny Śląsk nie bez powodu uznawany jest za drugi najbardziej dynamicznie rozwijający się rynek magazynowy w Polsce - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Maciej Madejak, Head of Business Development Poland, Goodman.

REKLAMA

Górny Śląsk to region pełen atutów, ale jak skutecznie walczyć o najemców na tym rynku?

Klientów poszukujących nowoczesnych powierzchni magazynowych, niezależnie od regionu Polski, można zdobyć oferując rozwiązania szyte na miarę ich potrzeb oraz wsparcie wysokiej klasy specjalistów na każdym etapie realizacji inwestycji. Ponieważ Goodman jest długoterminowym inwestorem, naszym klientom zapewniamy także zarządzanie nieruchomościami, dzięki czemu mogą się oni skupić na rozwoju swojej działalności biznesowej. 

Na rynku obserwujemy konkurencję pomiędzy dużymi ośrodkami magazynowymi. Czy Góry Śląsk będzie w stanie wygrywać m.in. z okolicami Strykowa w przyciągnięciu dużych inwestorów?

Klienci wybierają lokalizację dla swoich centrów logistycznych przez pryzmat charakterystycznych cech danego regionu, które będą wspierać realizację ich celów biznesowych i sprzyjać optymalizacji prowadzonej działalności. Dlatego moim zdaniem nie powinniśmy mówić o konkurencji Górnego Śląska z innymi regionami Polski, ponieważ każdy z nich znajdzie inwestorów gotowych otworzyć tutaj swoje centra logistyczne czy zakłady produkcyjne.

Jaka jest specyfika regionu? Czy jest branża, która szczególnie chętnie chce tworzyć tu swoje obiekty magazynowe czy produkcyjne?

Górny Śląsk to region, który ma niewątpliwie wiele atutów i nie bez powodu uznawany jest za drugi najbardziej dynamicznie rozwijający się rynek magazynowy w Polsce. Przede wszystkim przyciąga najemców dostępem do wykwalifikowanych pracowników oraz bliskością rynków zbytu przede wszystkim w Niemczech, ale także w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Między innymi z tych powodów region ten szczególnie upodobali sobie klienci z branży motoryzacyjnej. Bliskość fabryk Fiata, Opla i koncernu General Motors, a także fabryk samochodów w Czechach i na Słowacji powoduje, że klienci z tej branży szczególnie chętnie lokują swoje centra logistyczne i zakłady produkcyjne właśnie na Górnym Śląsku.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA