PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Deweloper gotowy do IPO

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 paź 2016 16:25

Deweloper gotowy do IPO Retail Park Karpacka

Proces book buildingu zakończył się sukcesem. Zarząd Biura Inwestycji Kapitałowych S.A. ustalił cenę emisyjną oferowanych akcji w ramach Oferty Publicznej na 18 zł.

REKLAMA

Cena emisyjna akcji BIK ustalona na 18 zł

Zapisy na akcje ruszają 27 października br. W transzy indywidualnej będą przyjmowane do 3 listopada br., a w transzy instytucjonalnej do 4 listopada br. Zapisy prowadzi DM BOŚ jako oferujący oraz DM mBanku i BM Alior Banku będące w konsorcjum.

W ramach prowadzonej pierwszej publicznej oferty Biura Inwestycji Kapitałowych S.A. oferowanych jest 1.130.000 nowych akcji serii I. Cena emisyjna akcji dewelopera powierzchni magazynowych i handlowych została ustalona na poziomie 18 zł za walor. Z uwagi na ustalony poziom ceny obecny akcjonariusz Belanco podjął decyzję o nieuczestniczeniu w ofercie. To oznacza, że w przypadku objęcia przez inwestorów wszystkich oferowanych papierów, wartość oferty sięgnie 20,34 mln zł brutto.

- Jesteśmy zadowoleni z wyników zakończonego book buildingu. W związku z faktem, że Belancor nie sprzedaje swoich akcji oraz biorąc pod uwagę zgłoszony popyt przez inwestorów instytucjonalnych, podjęliśmy decyzję o przesunięciu części akcji z transzy indywidualnej do transzy instytucjonalnej. Ustalona cena akcji pozwala pozyskać takie środki, które zapewnią Spółce realizację kluczowych celów inwestycyjnych. Jednocześnie cena emisyjna, uwzględniająca około 20% dyskonto względem wartości aktywów netto, z pewnością będzie atrakcyjna dla inwestorów. Dlatego liczymy, że oferta publiczna zakończy się sukcesem – powiedział Mirosław Koszany, prezes Biura Inwestycji Kapitałowych.

Przydział akcji planowany jest na 7 listopada br. Oferowane inwestorom akcje stanowić będą łącznie 27,4 proc. podwyższonego kapitału zakładowego spółki. Aktualnie 100 proc. akcji Biura Inwestycji Kapitałowych jest własnością Belancor. Przy uwzględnieniu, że wszystkie nowo emitowane papiery zostaną sprzedane, po zakończeniu IPO kapitał zakładowy dewelopera będzie się dzielił na 4,13 mln akcji.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA