PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Deweloperzy magazynowi odrobili lekcję z kryzysu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 paź 2015 14:51

Deweloperzy magazynowi odrobili lekcję z kryzysu Tomasz Mika, dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo – Przemysłowych JLL w Polsce

Popyt na powierzchnie magazynowe w 2015 roku jest jeden z najwyższych w historii. Firmy nie ruszają jednak z masową realizacją projektów spekulacyjnych. - Deweloperzy pamiętają lekcję z kryzysu lat 2008 i 2009. Działają ostrożnie, ale korzystają z okazji - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Tomasz Mika, dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych JLL w Polsce.

REKLAMA

Sytuacja na rynku jest bardzo dobra. - Deweloperzy chcą budować i inwestować - tłumaczy Tomasz Mika. Głównym czynnikiem motywującym do działania jest wysoka aktywność najemców.

- Ten rok może być rekordowy, jeśli chodzi o popyt na powierzchnie – tłumaczy ekspert JLL. Jak dodaje Mika, w ciągu najbliższych 5-10 lat zasoby polskich magazynów mogą się podwoić. - Deweloperzy pamiętają lekcję z kryzysu lat 2008 i 2009. Działają ostrożnie, ale korzystają z okazji – dodaje.

Największy wpływ na rynek ma sektor przemysłowy i logistyczny. Dla najemców z kolei korzystne są wciąż stosunkowo atrakcyjne koszty pracy a zarazem dobrze wykształcone kadry oraz rozwijająca się infrastruktura.

Duży popyt firm produkcyjnych wynika także z lekcji, jaką najemcy odrobili po kryzysie. - Efektem kryzysu gospodarczego jest chęć zachowania dużej elastyczności przez najemców. Dlatego wolą oni wynajmować powierzchnie produkcyjne, niż inwestować we własne zakłady produkcyjne- tłumaczy Tomasz Mika. - Branża magazynowa korzysta z popytu i wciąż szuka nowych szans - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA