PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Deweloperzy magazynowi wykorzystują rynkowe trendy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 paź 2012 09:51

Plany deweloperów powierzchni magazynowo-logistycznej i produkcyjnej są dziś w dużej mierze uzależnione od sytuacji na rynku. - Skończyły się czasy budowania spekulacyjnie. Obecnie wykorzystujemy przede wszystkim trend przenoszenia przez firmy produkcji do Polski. Budujemy zatem w strefach czy przy fabrykach. Ponadto kontynuujemy rozwój inwestycji logistycznych w głównych dla tego segmentu regionach kraju - wyjaśnia Robert Dobrzycki, partner zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią w Panattoni Europe.

REKLAMA

80-90 proc. inwestycji realizowanych dziś przez firmę Panattoni to inwestycje produkcyjne, a 95 proc. z nich jest lokowanych w specjalnych strefach ekonomicznych. - Dlatego wydłużenie terminu działania stref jest bardzo ważne z punktu widzenia współpracujących z nami inwestorów i ma olbrzymi wpływ na nasz biznes - mówi Robert Dobrzycki.

 

Jak mówi Robert Dobrzycki, specjalne strefy ekonomiczne są dziś kluczowe głównie dla firm przemysłowych, które przenoszą swoją produkcję do Polski. - Pytanie, na jak długi okres działalność stref zostanie przedłużona i na ile lokalizacje te będą atrakcyjne w dłuższej perspektywie czasowej - pyta Dobrzycki.

Jak dodaje, rozwój nowoczesnej powierzchni magazynowo-logistycznej w Polsce nie już tak dynamiczny jak w przeszłości. - Jednak w perspektywie 1-2 lat kryzys będzie się tłumił, a inwestycje będą przyspieszać - zapowiada.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA