PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

DHL powiększy zakres połączenia intermodalnego na linii Chiny-Polska

  • wnp.pl
  • 23 wrz 2014 08:04

DHL Global Forwarding ogłosiła plan rozszerzenia swojego serwisu intermodalnego między Azją a Europą, a konkretnie na trasie z Suzhou do Warszawy.

REKLAMA

Stały pociąg z towarami w kontenerach ma pokonywać tę trasę w średnio w ciągu 14 dni, czyli trzy razy krócej, niż statkami.
Połączenie to będzie uzupełnieniem dla: istniejącej usługi przewozu codziennie pojedynczych wagonów z Szanghaju do Europy, również wzdłuż korytarza północnego oraz uruchamianego raz na tydzień pociągu intermodalnego z Chengdu do Europy, ale przez Kazachstan.

„Suzhou jest strategicznym punktem wyjścia do prowincji Jiangsu i daje ogromne korzyści naszym klientom, bowiem uzyskują bezpośredni dostęp do międzykontynentalnych połączeń kolejowych. Jest też w stanie zaoferować wiele punktów załadunku w Chinach, dlatego obserwujemy tak duże zainteresowanie tą usługą multimodalna" - powiedział Roger Crook, CEO DHL Global Forwarding w wypowiedzi dla Lloyd's Loading List.

W prowincji Jiangsu ulokowane są ważne okręgi przemysłowe, z produkcją wyrobów high tech, dla motoryzacji, sektora detalicznego i budownictwa.

Należy przypomnieć, że na początku roku DHL uruchomił też pilotażowo pierwszy serwis z kontenerami chłodniczymi na linii z Chengdu do Łodzi. Ma on uniezależnić transport od pogody.

DHL dodaje, że jego klienci europejscy wkrótce skorzystają z jeszcze szerszego dostępu do rynku azjatyckiego drogami kolejowymi. Operator bada obecnie sposoby rozszerzenia połączenia intermodalnego z Europy do Japonii i Korei Południowej, korzystając też z usług przewozów promowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA