PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

DHL uruchomi testy dronów jako narzędzia dystrybucji przesyłek

  • wnp.pl
  • 01 paź 2014 17:59

DHL Parcel wkrótce uruchomi pilotażowy projekt polegający na dostarczaniu towarów kurierskim dronem na wyspę Juist na Morzu Północnym. Projekt testowy stanowi pierwszy w Europie przypadek, kiedy lot samolotu bezzałogowego będzie obsługiwany poza zasięgiem wzroku pilota podczas realizacji rzeczywistego zadania. W ten sposób firma DHL przystąpiła do kolejnej fazy testów dronów, rozpoczętych w grudniu 2013 r.

REKLAMA

Współpracując z dwoma partnerami ds. badań i rozwoju, Instytutem Dynamiki Systemów Lotniczych na RWTH Aachen University oraz firmą Microdrones GmbH, firma DHL Parcel zakończyła proces konsultacji i wydawania pozwoleń prowadzony przez Ministerstwo Gospodarki, Pracy i Transportu Dolnej Saksonii. We współpracy z DFS Deutsche Flugsicherung GmbH, niemieckie Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Cyfrowej wyznaczyło ograniczony obszar lotu wyłącznie do celów realizacji projektu testowego. Oprócz wyspy Juist i miasta Norden, również administracja parku narodowego Wattenmeer wydała pozwolenie na loty drona.

Aby wykonać to specyficzne zadanie, od czasu swojego pierwszego lotu w grudniu ubiegłego roku, dron został zmodyfikowany. W związku z wiatrem i specyficznymi warunkami pogodowymi występującymi na Morzu Północnym, zespół testowy zoptymalizował takie aspekty, jak czas trwania lotu, zasięg lotu i prędkość.

- Nasz Dron Kurierski DHL 2.0 już teraz jest jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej niezawodnych systemów lotniczych w swojej klasie, spełniającym wymogi niezbędne do realizacji tego zadania - deklaruje Jürgen Gerdes, dyrektor wykonawczy Działu Usług eCommerce - Parcel w Deutsche Post DHL. - Jesteśmy dumni, że nasza nowa usługa może przynieść dodatkową wartość mieszkańcom i odwiedzającym wyspę Juist, a także zadowoleni ze wsparcia, jakie otrzymaliśmy od zainteresowanych gmin i instytucji.

Przeczytaj więcej

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA