PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Diamond Business Park w Łodzi ma nowego właściciela

  • Autor: propertynews.pl
  • 09 paź 2013 15:49

Diamond Business Park w Łodzi ma nowego właściciela

Grupa Peakside Capital sprzedała łódzkie centrum logistyczne Diamond Business Park, zarządzane przez fundusz nieruchomościowy Polonia I. Nazwa nabywcy pozostaje nieujawniona.

REKLAMA

Diamond Business Park to nowoczesne centrum magazynowe o powierzchni blisko 61 tys. mkw. usytuowane w Łodzi, w pobliżu głównych szlaków transportowych w kraju. Sprzedaż DBP jest częścią przyjętej strategii zarządzania aktywami funduszu inwestycyjnego, która zakłada sprzedaż dobrze funkcjonujących nieruchomości po ich pełnym wynajęciu oraz zrefinansowaniu.

Po konsultacjach z inwestorami, Peakside Capital przesunął do lipca 2016 roku termin zakończenia działania funduszu Polonia I. Przedłużenie terminu pozwoli na uporządkowany proces sprzedaży nieruchomości należących do funduszu przy jednoczesnej maksymalizacji zysków inwestorów. Za taką decyzją opowiedziało się 85 proc. inwestorów.

- Tak silne poparcie, jakie otrzymaliśmy od inwestorów w głosowaniu nad przedłużeniem terminu sprzedaży inwestycji należących do Polonia I dowodzi zaufania w umiejętności naszego zespołu do zwiększenia wartości tych aktywów. Będziemy kontynuować skuteczne zarządzanie, wynajmowanie oraz refinansowanie, by maksymalnie podnosić wartość zarządzanych przez nas nieruchomości. Jednocześnie, tak jak to miało miejsce w przypadku sprzedaży Diamond Business Park, będziemy otwarci na sprzedaż po satysfakcjonujących cenach aktywów należących do Funduszu Polonia I, zgodnie z naszym planem zarzadzania, w ciągu najbliższych trzech lat, aż do końca trwania funduszu - powiedział Stefan Aumann, partner i założyciel Peakside Capital.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA