PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dobra passa Panattoni trwa

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 lip 2012 11:31

Dobra passa Panattoni trwa

W pierwszym półroczu 2012 roku spółka Panattoni Europe utrzymała pozycję najaktywniejszego dewelopera na rynku powierzchni magazynowych w Polsce. W tym okresie firma realizowała inwestycje o łącznej powierzchni 240 tys. mkw.

REKLAMA

Wśród największych projektów realizowanych przez Panattoni w tym okresie są m.in.: Panattoni Park Łódź East, który jest rozbudowywany o kolejne 27,7 tys. mkw. w dwóch budynkach; Panattoni Park Wrocław II i powstający drugi budynek centrum z powierzchnią 10 tys. mkw. oraz kolejne 18,6 tys. mkw. w Panattoni Park Mysłowice.

W pierwszym półroczu br. spółka podpisała umowy najmu na 162,6 tys. mkw. powierzchni, z czego ponad 124,2 tys. mkw. przypada na nowe kontrakty co przekłada się na wiodący 30 proc. udział w rynku. Wśród tych kontraktów, na szczególną uwagą zasługuje realizacja 35 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni produkcyjno-magazynowej dla jednego z największych producentów szkła i produktów szklanych, firmy Nippon Sheet Glass. Obiekt ten powstaje w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan i jest największą inwestycją zagraniczną 2011 roku przyznaną przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

W pierwszym półroczu 2012 roku Panattoni oddało do użytku 105 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i przemysłowej. Do takich realizacji należą m.in.: Świebodzin z 10,7 tys. mkw. dla RECARO Aircraft Seating Polska Sp. z o.o.; 12 tys. mkw. dla Nagel Group w Panattoni Park Święcice czy obiekt produkcyjny dla Manuli Hydraulics.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • apollo 2012-09-17 11:41:08
    Ale mimo wszystko to Jartom wydaje się być w tym roku najbardziej aktywnym graczem - sami zresztą przy ich pomocy przejęliśmy halę magazynową pod Warszawą. Ten rok jest wciąż rokiem okazji. Komu udało się zrobić dobrą inwestycję?

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA