PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dobre drogi to klucz do sukcesu

  • Autor: propertynews.pl
  • 30 wrz 2014 15:12

Dobre drogi to klucz do sukcesu

Położenie geograficzne, dostępność terenów inwestycyjnych, rozwój gospodarczy regionu to istotne elementy budujące atrakcyjność lokalizacji dla deweloperów powierzchni logistyczno-magazynowych, ale prawdziwym kluczem do sukcesu są drogi. - Dziś sytuacja na polskich drogach nie wygląda źle. Rośnie liczba autostrad, choć musimy pamiętać, że największy boom inwestycyjny zakończył się w 2012 roku. W ostatnich dwóch latach państwo koncentrowało się przede wszystkim na dokończeniu już rozpoczętych projektów - mówił w trakcie sesji „Mapa gorących lokalizacji pod logistykę" Jarosław Wnuk, Head of Capital Transactions w Goodman.

REKLAMA

Kluczowe z punktu widzenia rynku magazynowego są autostrady A1, A2 i A4. - W ostatnim czasie zostały one rozbudowane, ale np. w przypadku autostrady A1 wciąż brakuje odcinka koło Łodzi - dodał Jarosław Wnuk. Dalszy rozwój tej trasy jest istotny jeśli chodzi o handel z południem Europy: Austrią, Czechami i Węgrami. - Nie zapominajmy także o połączeniu centrum Polski z Wrocławiem, jakim jest trasa S8 - skomentował przedstawiciel Goodman.

Polskie drogi
Zdaniem uczestników sesji poziom rozwoju infrastruktury drogowej w Polsce nie jest zły, ale z duża nadzieją patrzą na dalsze plany rządu, które zakładają nawet dwukrotne zwiększenie liczby dróg ekspresowych i autostrad na terenie Polski. - Najistotniejsze fragmenty układu drogowego już powstały. Teraz czas na dokończenie siatki połączeń. Potrzeba szczególnie wzmocnić infrastrukturę Rzeszowa i Lublina, bowiem są to miasta mające olbrzymi potencjał, ale nieco zapomniane - skomentował Mirosław Koszany, prezes zarządu w Biurze Inwestycji Kapitałowych.

Rynki te mogą być atrakcyjne dla inwestorów z branży logistyczno-magazynowej ze względu na bliskość Ukrainy oraz obecność sporej liczby zakładów produkujących na potrzeby lokalnego rynku. Przedstawiciel BIK zwrócił uwagę, że powstające w latach 60-tych i 70-tych autostrady na terenie Europy Zachodniej przyczyniały się do rozwoju całych regionów pod kątem produkcji i drobnego przemysłu. - Miejmy nadzieję, że tak się stanie w Polsce. Dla deweloperów to atrakcyjna perspektywa budowy mniejszych obiektów w pobliżu średnich i mniejszych miast - przekonywał Koszany.

- Oczywiście wybudowanie autostrady nie gwarantuje tego, że nowe firmy zaczną wyrastać jak grzyby po deszczu, ale przykład Śląska pokazuje, że drogi o dobrej przepustowości, niekoniecznie o statusie autostrad, mogą mieć kluczowy wpływ na cały region. Ruda Śląska stała się bardzo atrakcyjnym miejscem, dzięki Drogowej Trasie Średnicowej - dodał Mirosław Jarczyk, dyrektor sprzedaży, GTB Metropolis. Tereny położone przy powstających autostradach i trasach ekspresowych, to największa gratka dla deweloperów powierzchni magazynowych.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA