PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dolnośląski Klaster Lotniczy rozwija skrzydła w legnickiej strefie

  • Autor: propertynews.pl
  • 27 maj 2015 18:48

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna stawia na lotnictwo. Odpowiedzią na rozwój i potencjał tej branży w regionie ma być Dolnośląski Klaster Lotniczy (DKL). To kolejna, po motoryzacyjnej i edukacyjnej, inicjatywa klastrowa rozwijana w Strefie.

REKLAMA

Tym razem do współpracy na rzecz branży lotniczej zaproszone zostały m.in. ośrodki naukowe, międzynarodowe koncerny zajmujące się projektowaniem i produkcją podzespołów dla przemysłu lotniczego oraz władze regionu. Dolnośląski Klaster Lotniczy wspierają też pozostałe strefy ekonomiczne z terenu województwa dolnośląskiego – Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości oraz Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park” oraz Ministerstwo Gospodarki.

Uroczyste podpisanie dokumentów założycielskich Dolnośląskiego Klastra Lotniczego odbędzie się w piątek, 29 maja br.

Priorytetowym celem utworzenia klastra jest stworzenie warunków do rozwoju przedsiębiorstw powiązanych z branżą lotniczą, prowadzących działalność na terenie Regionu Polski Południowo-Zachodniej. Partnerzy klastra chcą m.in. stworzyć dogodne warunki do rozwoju i lokowania nowych przedsiębiorstw przemysłu lotniczego na tym terenie, promować polski przemysł lotniczy za granicą oraz rozwijać sektor badawczo-rozwojowy. Odbywać się to będzie m.in. poprzez współpracę, wspieranie działalności przemysłowej, transferu wiedzy i wymiany doświadczeń produkcyjnych, handlowych i organizacyjnych, wzajemną pomoc w poszukiwaniu wykwalifikowanej kadry oraz organizację szkoleń i warsztatów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA