PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Donaldson zainwestuje w wałbrzyskiej strefie

  • Autor: PAP
  • 16 lip 2013 16:17

Amerykańska firma Donaldson Company Inc. rozpoczyna w Skarbimierzu budowę fabryki filtrów przemysłowych. Pracę ma w niej znaleźć co najmniej 138 osób. Produkty będą trafiać na rynek europejski i do Rosji.

REKLAMA

Inwestycja amerykańskiej firmy Donaldson Company Inc. powstanie na terenie podstrefy Skarbimierz Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

"Firma kupiła już 10 ha ziemi, ma pozwolenie na budowę i pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej. Na dniach rozpoczną budowę" - powiedział PAP kierownik Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera działającego przy Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki Sławomir Janecki.

Zakład ma mieć 10 tys. metrów kw. powierzchni, ale firma ma w planach rozbudowę. Początkowo zamierza zatrudnić 138 osób, ale jak powiedział PAP Janecki - docelowo może to być nawet 500 osób.

COIiE jest zaangażowane w prowadzenie inwestycji od początku, od czerwca 2011 r. Decydując się na miejsce inwestycji firma Donaldson rozpatrywała lokalizacje na terenie Czech i Słowacji. Pod uwagę brano również tereny w woj. świętokrzyskim i wielkopolskim.

"Najwyżej oceniono jednak tereny po byłym lotnisku radzieckim w Skarbimierzu. Przedstawiciele Donaldsona spotykali się z firmami, które już działają w tamtym terenie, m.in. Kraftem i Johnson Controls, którzy przekonywali, że jest to dobra lokalizacja" - powiedział PAP Janecki. "Obawiali się trochę wojskowych pozostałości. Teren sprawdzali saperzy i specjalna firma z Warszawy, która przekopała go metr po metrze" - dodał.

Donaldson będzie w Skarbimierzu produkował filtry przemysłowe, które następnie będą trafiać na rynki europejskie i do Rosji. Otwarcie zakładu planowane jest na 2015 r. Będzie to trzeci zakład firmy na terenie Europy. Pierwszy uruchomiono w 2003 r. w Czechach.

Donaldson jest światowym liderem w produkcji systemów filtracyjnych i części zamiennych. Działalność rozpoczął już w 1915 r. produkując proste oczyszczacze powietrza do ciągników. Później poszerzono gamę produktów, a początkowo trzyosobowy zakład zmienił się w globalną korporację, która zatrudnia dziś ponad 12 tys. pracowników. Donaldson jest notowany na nowojorskiej giełdzie S&P.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA