PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Doosan zainwestował w Rybniku

  • wnp.pl
  • 27 maj 2015 12:32

W Rybniku oficjalnie otwarto centrum logistyczno-technologiczne, które świadczy usługi serwisowe dla firm z sektora energetycznego, petrochemicznego i farmaceutycznego z państw Europy środkowo-wschodniej i Niemiec – mówi wnp.pl Ryszard Siwoń – Olszewski, prezes Doosan Babcock Energy Polska.

REKLAMA

- Centrum logistyczno-technologiczne Doosan Babcock Energy Polska w Rybniku zajmuje się serwisowaniem firm z przemysłu energetycznego, petrochemicznego i farmaceutycznego. Tak dobraliśmy maszyny w centrum, aby prowadzić kompleksowe remonty dla klientów z tych branż – mówi Ryszard Siwoń – Olszewski, prezes Doosan Babcock Energy Polska.

Obecnie Doosan Babcock Energy Polska prowadzi remont kapitalny kotła parowego fluidalnego OFz-450A w Elektrociepłowni Żerań, wchodzącej w skład PGNiG Termika. Wartość tego kontraktu to około 14 mln zł netto.

Doosan Babcock Energy Polska zajmuje się również modernizacją kotłów w Elektrowni Rybnik: kotła K4 w zakresie urządzeń pomocniczych kotła oraz kotła K6 w zakresie części ciśnieniowej, instalacji palników rozpałkowych, pyłoprzewodów, kanałów powietrza i spalin, wentylatorów oraz odżużlaczy, a także urządzeń pomocniczych. Wartość tych prac wynosi ponad 30 mln zł netto.

Doosan prowadzi również remonty w Elektrociepłowni Kraków (z grupy EDF) i zajmuje się montażem turbiny gazowo-parowej w budowanym przez Tauron i PGNiG bloku w Elektrociepłowni Stalowa Wola.

- Krajowy rynek remontów elektrowni i elektrociepłowni jest bardzo duży i obiecujący. Taka sytuacja na pewno utrzyma się do roku 2020, a potem wszystko będzie zależało od regulacji związanych z ochroną klimatu – ocenia Ryszard Siwoń – Olszewski.

Centrum w Rybniku zajmuje się obsługą firm z państw Europy środkowo-wschodniej i Niemiec.

Siedziba Doosan Babcock Energy Polska w Rybniku, wraz z centrum logistyczno-serwisowym, ma powierzchnię prawie 8,5 tys. m. kwadratowych, z możliwością rozbudowy o 2,5 tys. m. kw. Całość znajduje się na działce o powierzchni 2,7 hektara, wchodzącej w skład Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE). Budowa centrum kosztowała prawie 50 mln zł.

Doosan Babcock Energy Polska to część grupy Doosan, od ponad 20 lat oferuje usługi serwisowe dla turbin, kotłów, AKPiA oraz urządzeń pomocniczych bloku, zapewniając przy tym obsługę od diagnostyki poprzez opracowanie technologii remontowych, aż po wielobranżowe wykonawstwo remontów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA