PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dostawa w jeden dzień to norma. Czas na jeszcze szybsze przesyłki

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 lis 2015 11:15

Dostawa w jeden dzień to norma. Czas na jeszcze szybsze przesyłki Maciej Chmielewski, partner w Colliers International, dyr. Działu Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych

Rozwój e-commerce postawił przed operatorami logistycznymi wymóg jeszcze szybszej realizacji przesyłek. - Dziś normą staje się dostawa towarów na następny dzień. W
przyszłości standardem stanie się dostawa tego samego dnia - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Maciej Chmielewski, partner w Colliers International.

REKLAMA

Rosnące potrzeby najemców muszą znaleźć odbicie w działaniach deweloperów. Firmy wymagają powierzchni dopasowanych do nowych wyzwań. - Rozwiązaniem są tu projekty typu SBU, czyli Small Business Units. Dzięki nim kurierzy mogą szybko reagować na zamówienia, skracając czas dostaw na tzw. "ostatniej mili" - tłumaczy Maciej Chmielewski.

Takie projekty w najbliższym czasie staną się bardziej istotne, jeśli chodzi o inwestycje deweloperów. - Obecnie takich projektów nie ma zbyt wiele, ale pojawia się coraz większa potrzeba dla ich realizacji - dodaje.

E-commerce to nie jedyny impuls, który wpływa na rozwój rynku magazynowego. Drugi to firmy produkcyjne. - Wszyscy idą za dużymi. Dlatego musimy podjąć działania, by ściągnąć więcej dużych marek - tłumaczy przedstawiciel Colliers. Przykładem jest tu inwestycja Volkswagena, która doprowadziła do wzmożonego zainteresowania powierzchnią magazynową i produkcyjną ze strony podwykonawców koncernu.

- Sytuacja jest dobra, ale nie wpadajmy w hurraoptymizm. Rynek zależy w dużym stopniu od sytuacji gospodarczej. Dopóki jest korzystna, czeka nas rozwój - podsumowuje Chmielewski.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA