PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dostawca części do BMW rozbudowuje zakład w Kątach Opolskich

  • Autor: PAP
  • 15 lip 2016 07:22

Dostawca części do BMW rozbudowuje zakład w Kątach Opolskich fot. Fotolia

Dzięki rozpoczętemu w czwartek drugiemu etapowi budowy zakładu, firma MM Systemy w Kątach Opolskich planuje osiągnąć podwojenie powierzchni i zatrudnienia oraz zwiększenie produkcji.

REKLAMA

MM Systemy - dostawca części samochodowych m.in. dla Audi, Mercedesa czy BMW - to spółka córka niemieckiej firmy Muhr Metalltechnik z siedzibą w Wenden. Planowana inwestycja pochłonie 7,5 mln euro.

Współwłaścicielami zakładu w Kątach Opolskich są Roland Krause i Meinolf Muhr. Jak mówili podczas czwartkowej uroczystości jej szefowie - zakład w Kątach Opolskich będzie dostarczać części np. do luksusowego BMW7.

Meinolf Muhr przypomniał w czwartek, że otwarcie pierwszej istniejącej już w Kątach Opolskich hali firmy MM Systemy odbyło się w październiku 2014 r. Istniejąca hala ma 2,6 tys. mkw., nowa ma mieć 2,3 tys. mkw. Roland Krause dodał z kolei, że po zakończeniu drugiego etapu inwestycji wzrośnie też zatrudnienie - jak podał, prawdopodobnie o ok. 100 proc.

Wśród powodów rozpoczęcia budowy drugiej hali Meinolf Muhr wskazał m.in. wyniki ekonomiczne firmy. Wyjaśnił, że ma ona za sobą pierwszy pełny rok produkcyjny (2015), w którym obroty osiągnęły poziom 23 mln zł.

Dodał, że do dalszego rozwoju firmy w Kątach Opolskich jej zarząd skłoniły też m.in. bardzo dobre relacje z otoczeniem biznesowym - samorządem gminnym, samorządem województwa, Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki, konsulatem, dobra współpraca z klientami - w Polsce i w Niemczech, a także młody, dynamiczny zespół pracowników. Muhr podał, że średnia wieku pracowników MM Systemów w Kątach Opolskich wynosi 29 lat. "Tyle, co polskiej drużyny narodowej w piłce nożnej. A Ronald Krause jest jak dobry trener tej drużyny" - dodał Meinolf Muhr.

Poinformował także, że budowana właśnie druga hala w Kątach Opolskich będzie kosztować 7,5 mln euro. Z tej puli 5 mln euro wyniesie koszt maszyn, a 2,5 mln euro - hali oraz terenu. Wspomniał również o tym, że w marcu br. działającą już w woj. opolskim halę MM Systemy wizytowali przedstawiciele Grupy BMW odpowiadający za jakość. Po tej wizycie podopolska firma uzyskała certyfikat, który uprawnia ją do produkcji dla BMW. "W Niemczech zdobycie tego certyfikatu zajęło nam 8 lat, w Polsce 1,5 roku. To świadczy o wysokim poziomie naszej produkcji" - dodał Muhr.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA