PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Druga połowa roku będzie okresem zamykania umów na rynku magazynowym

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 lut 2013 14:45

Spodziewaliśmy się więcej po rynku powierzchni magazynowej w 2012 roku, jednak w drugiej połowie ub.r. zapał związany z rozwojem tego sektora opadł. Przewidujemy, że wrzesień i październik tego roku będą raczej miesiącami zamykania umów, a nie zdobywania nowych kontraktów - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Piotr Bzowski, dyrektor ds. wynajmu i rozwoju spółki.

REKLAMA

Pod względem wynajmu powierzchni magazynowej 2012 rok był dla spółki PointPark Properties zbliżony do 2011. W ub.r. deweloper wynajął 60 tys. mkw. powierzchni magazynowej, z czego 85 proc. stanowiły umowy z nowymi klientami.

Wśród najważniejszych kontraktów, podpisanych w ub.r., jest wynajem powierzchni w PointPark Mszczonów spółce Fiege (ponad 20,5 tys. mkw.). W tym samym kompleksie deweloper wynajął też magazyny firmie ID Logistics (15 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej). Z kolei Ceva Logistics wynajęła ponad 8,6 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w budynku DC1 kompleksu PointPark Poznań.

- Był to dla nas ciekawy rok, obfitujący w kolejne umowy najmu i budowy. Mamy nadzieję, że 2013 rok przebije te wyniki - prognozuje Piotr Bzowski.

Poza Polską spółka zrealizowała inwestycję w Słowacji o powierzchni 20 tys. mkw. Ma też kontrakt na realizację 20 tys. mkw. w Czechach - w Pradze.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

  • mukak 2013-03-11 12:16:32
    Może nie zamykania, a negocjowania - widziałem jak aktualnie wyglądają wyceny hal magazynowych w bazie Jartomu. Pod Warszawą ceny najmu mocno poleciały, wiele hal stoi wolnych - i to właśnie preteksty do zmiany warunków umów, albo w ostateczności przenosin do innej nieruchomości.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA