PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Drugi etap North-West Logistic Park już działa. W planach dalsza rozbudowa

  • Autor: propertynews.pl
  • 10 cze 2015 16:56

Drugi etap North-West Logistic Park już działa. W planach dalsza rozbudowa Uroczyste otwarcie drugiego etapu North-West Logistic Park w Szczecinie

10 czerwca 2015 roku miało miejsce oficjalne otwarcie drugiego etapu inwestycji North-West Logistic Park w Szczecinie. Na uroczystości obecni byli prezydent miasta Piotr Krzystek oraz przedstawiciele urzędu marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

REKLAMA

Inwestorem kompleksu o łącznej powierzchni 64 tys. mkw. jest spółka North-West Logistic Park Sp. z o.o. należąca do grupy inwestycyjnej Waimea Holding S.A.

North-West Logistic Park to pierwszy w Szczecinie park logistyczny klasy A, usytuowany w południowo-wschodniej części miasta przy ulicy Kniewskiej, tuż przy dużym węźle komunikacyjnym z dostępem do autostrady A6. Na 14 ha działce powstały cztery hale łącznej powierzchni 64 000 mkw. przeznaczone pod logistykę, magazynowanie i produkcję.

- Powstanie kompleksu North-West Logistic Park to ogromna szansa rozwoju dla całego regionu, podniesienie jego atrakcyjności i możliwości biznesowych. Zdecydowaliśmy się na miejsce budowy parku logistycznego w największym ośrodku województwa zachodniopomorskiego o strategicznym położeniu. Dostęp do pełnomorskiego portu na Morzu Bałtyckim, połączenia śródlądowe z systemem dróg rzecznych całej Europy a także sąsiedztwo dużego węzła komunikacyjnego z dostępem do sieci europejskich autostrad to atuty tego miejsca. Lokalizacja ta naturalnie sprzyja stale rozwijającej się współpracy polsko-niemiecko-skandynawskiej - mówi Andrzej Rosiński, prezes zarządu North-West Logistic Park.

Dodał, że w związku z dużym zainteresowaniem powierzchniami planowany jest dalszy rozwój kompleksu. Inwestycja zostanie powiększona o halę E o powierzchni najmu 5,4 tys. mkw., której budowa rozpocznie się wczesną jesienią a oddanie do użytkowania nastąpi wiosną 2016 roku.

- W planach mamy budowę kolejnych hal F i G, w sąsiedztwie hali A. Łącznie 7 hal zajmie powierzchnię 77 tys. mkw. na 18 hektarach gruntu – poinformował Andrzej Rosiński.

W oddanej ponad rok temu do użytku hali A (6 850 mkw.) oraz hali B (13 380 mkw.) działalność prowadzą firmy takie jak Rohlig Suus Logistic, My Trendy Phone, InCom Polska, Żabka Polska oraz KK Wind Solutions. W ramach drugiego etapu została oddana do użytkowania najemcom hala D o powierzchni 14 000 mkw. oraz największa hala C o powierzchni 28 000 mkw. W nowych halach działalność produkcyjną rozpoczęły firmy IQ Metal Polska, KK Wind Solutions oraz Cubic. Wśród najemców znajdują się już także takie firmy jak PartyDeco oraz HTM.

Obiektem zarządza firma Cushman & Wakefield Polska.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA