PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

DTZ doradcą przy transakcjach firmy Prologis

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 gru 2014 15:42

DTZ doradzał w trzech transakcjach dotyczących najmu i zakupu nieruchomości logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Budynki należą do Prologis, a powierzchnia której dotyczą umowy wynosi ok. 116 tys. mkw.

REKLAMA

DTZ doradzał Prologis European Properties Fund II w transakcji nabycia budynku o powierzchni magazynowej wynoszącej 56 700 m kw., którego nazwa została zmieniona na Prologis Park Gliwice. Obiekt jest wynajmowany przez Tesco i znajduje się w Gliwicach, w centrum śląskiej aglomeracji - jednym z najważniejszych rynków w Polsce. Bliska odległość do skrzyżowania dwóch transeuropejskich dróg A1 i A4 to kolejny czynnik, który podnosi atrakcyjność tej lokalizacji dla najemców.

Z kolei na Węgrzech DTZ reprezentował firmę logistyczną w renegocjacji najmu 28 600 mkw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej w Budapeszcie.

Ponadto DTZ doradzał MALL.CZ, największemu e-sklepowi w Czechach, przy wyborze Prologis Park Prague-Jirny na swoje przyszłe centrum dystrybucji, którego powierzchnia będzie wynosiła 31 000 mkw. Obiekt jest obecnie w trakcie budowy, której zakończenie jest przewidziane na okres letni 2015 r. Ten nowoczesny park dystrybucyjny znajduje się w Jirny przy autostradzie D11, co umożliwia sprawną dystrybucję towarów na rynku krajowym i zagranicznym. Park obecnie składa się z czterech obiektów dystrybucyjnych o łącznej powierzchni ponad 212 000 m kw.

Wszystkie wymienione powyżej budynki, będące przedmiotami transakcji, należą do portfolio Prologis, globalnego lidera na rynku nieruchomości przemysłowych.

- Cieszymy się, że doradzaliśmy przy zawarciu znaczących transakcji najmu i nabycia nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej, które poprzedziła wnikliwa analiza lokalizacji. To odzwierciedla nasze wysokie kompetencje i możliwości spełnienia potrzeb wymagających klientów w sektorze magazynowo-logistycznym. Poszczególne projekty zostały skutecznie zrealizowane przez naszych doświadczonych specjalistów z zespołów Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych na Węgrzech i w Czechach oraz Rynków Kapitałowych w Polsce, powiedział Alan Colquhoun, dyrektor zarządzający DTZ na region Europy Środkowo-Wschodniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA