PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Duńska firma wchodzi do Wałbrzyskiej SSE

  • Autor: PAP
  • 05 maj 2016 17:54

Duńska firma wchodzi do Wałbrzyskiej SSE fot. Fotolia

Producent systemów ociepleń i termoizolacji dla przemysłu i budownictwa - duńska firma Skamol A/S wybuduje swój zakład na 3-hektarowej działce w Opolu należącej do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WSSE) Invest-Park. Planuje zatrudnić ponad 20 osób.

REKLAMA

O tym, że nowy inwestor oficjalnie ogłosił decyzję o realizacji inwestycji w Opolu na obszarze WSSE, poinformowało w czwartek Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera (COIE) działające przy Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki.

Główny specjalista COIE Piotr Regeńczuk, który prowadził projekt dot. nowego inwestora podał, że firma Skamol rozważała ulokowanie swojego zakładu w kilku państwach Europy, np. w Niemczech, Włoszech, Czechach, na Węgrzech i w Polsce. Dodał, że w Polsce rozpatrywane były m.in. tereny w woj. dolnośląskim, śląskim, pomorskim i opolskim. Ostatecznie zdecydowała się na Opole. Jak wyjaśnił Regeńczuk - wśród głównych powodów takiego wyboru inwestor wymienił "zasobność surowców, rozwijający się rynek, wysoką jakość obsługi inwestora oraz partnerstwo w relacjach".

Regeńczuk podał, że nowy zakład, który będzie produkować tzw. bloczki silikatowe, powstanie na 3-hektarowej działce przy ul. Północnej w Opolu. Wybudowana w tym miejscu hala ma mieć powierzchnię ok. 8 tys. mkw. Skamol planuje zatrudnić ponad 20 osób - jak tłumaczył Regeńczuk - "przede wszystkim ze względu na skomplikowany i zautomatyzowany proces produkcji kadrę techniczną i inżynieryjną". "Firma liczy również na współpracę z uczelniami wyższymi, przede wszystkim z Politechniką Opolską" - dodał.

Regeńczuk powiedział, że inwestycja firmy Skamol w Opolu ma być warta ok. 10 mln euro. Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku, a jej zakończenie i rozpoczęcie produkcji planowane jest na koniec 2017 r.

Przedstawiciel COIE zaznaczył też, że nowa inwestycja w Opolu to efekt misji gospodarczej do Danii sprzed kilku lat. Projekt dot. obsługi inwestora realizowany był przy współudziale Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki - Centrum Obsługi Inwestora oraz Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Firma Skamol A/S jest producentem systemów ociepleń i termoizolacji dla przemysłu i budownictwa. Powstała w 1912 r. Dotychczas miała kilka zakładów w Danii oraz jeden w Rosji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA